Makyaj Teknikleri

Çarpıcı Dudaklar İçin Ruj Sürme Stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Makyaj yapmak birçok kişi için tutkudur. Detaylara inildiğinde ise herkes için farklı makyaj stilleri ön plana çıkar. Kimi göz makyajını severken kimi ten makyajına daha çok önem verir. Ancak rujlar hemen her makyaj tutkununun vazgeçilmezidir. Makyaj hangi stilde olursa olsun son noktayı her zaman ruj koyar. Eğer siz de rujları önemsiyor ve makyajınızın en önemli kısmı olduğunu düşünüyorsanız size birbirinden güzel ruj sürme stili derledik. İşte makyajınıza bambaşka hava kazandıracak ruj sürme stilleri..

Dudaklarınızı Büyük Göstermek İçin

dolgun dudak

Dudak kontürü de denilen bir ruj sürme stili olan dudak çerçeveleme özellikle son zamanlarda oldukça popüler. Eğer dudaklarınızın olduğundan daha büyük ve dolgun görünmesini istiyorsanız rujdan önce rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi ile çerçeveleme yapmalısınız. Dudaklarınızın biraz üstünden çizgi çizersen dudaklarınız çok daha büyük görünür. Elbette fazla abartmadan yapmalısınız ki doğal bir görünüm olsun. Daha sonra rujunuzu sürdüğünüzde çok daha dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz. Son olarak bir lipgloss ile son dokunuşu yaparsanız parlak bir bitiş ile daha dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

dudakları büyük göstermek adım adım

Ombre Tekniği Dudaklarda

adım adım dudaklarda ombre ruj tekniği

Ombre trendi saçlardan sonra makyaja da sıçradı. Dudaklarınızda ombre etkisi yaratmak ise son derece kolay. Hemen hemen aynı renklerde fakat farklı tonlarda rujları kullanarak ombre görünümü oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk ruju sürdükten sonra dudaklarınızın orta bölümüne daha açık renkteki ruju sürmeniz yeterli.

ombre ruj tekniği

Dudaklarda Kalıcı Ve Parlak Renk Tonları İçin

Eğer rujunuzun tüm gün dudağınızda kalmasını ve renginin de tam olarak tonunu vermesini istiyorsanız yapmanız gereken şey dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarınızı çerçeveledikten sonra dudaklarınızın her yerini dudak kalemi ile boyarsanız bir baz oluşturmuş olursunuz.

adım adım dudak makyajı

Böylece aynı renkte bir ruj sürdüğünüzde rujun rengi çok daha fazla ortaya çıkar. Alt katmanda aynı renkte dudak kalemi sürdüğünüz için de rujunuzun uzun süre dudaklarınızda kalır.

Dudaklarınızın rengi çok belirginse farklı renklerde rujlar dudaklarınızda bambaşka bir renk tonuna dönüşebilir. Bunu önlemek için teninize sürdüğünüz fondöteni hafifçe dudaklarınızın üzerinden geçerek rengini nötrleyebilirsiniz. Böylece sürdüğünüz rujun rengi dudaklarınızda doğru tonuyla görünmüş olur.

mat dudak makyajı

Mat rujunuz yoksa ya da rengini beğendiğiniz bir ruju mat olarak kullanmak istiyorsanız rujunuzu sürdükten hemen sonra üzerine bir peçete koyduktan sonra hafifçe pudra geçmeniz yeterli.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir