Cilt Bakımı

Evde En Etkili Sivilce Tedavisi İçin Maske Tarifleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Sivilce problemi ergenlik döneminde genel olarak görülen bir rahatsızlık olsa da birçok kişinin bu dönemi atlatmasına rağmen hala yaşadığı bir problem.Yaklaşık 40-45 yaşına kadar sivilce sorunu yaşanabilmektedir. Bu yaşlara yaklaştıkça ise azalmaktadır.Bugün en etkili sivilce tedavisi için maske tarifleri vereceğim. Hangi maskeyi uygularsanız uygulayın düzenli kullanıldığı taktirde hepsi istediğiniz sonucu verecektir.

Sivilce Tedavisi İçin Maske Tarifleri

Sivilce Maskeleri ile ilgili tariflere geçmeden önce birkaç önemli bilgi vermek istiyorum. Öncelikle birazdan tariflerini vereceğim sivilce maskeleri sürekli sivilce sorunu yaşayan ciltler için kullanılacak tariflerdir. Yani yüzünüzde sürekli irili ufaklı sivilceler çıkıyorsa kullanabilirsiniz.Muhtemelen de istediğiniz sonucu alacaksınızdır. Ancak eğer vücudunuzun herhangi bir yerinde çok büyük boyutta bir sivilce çıktıysa(Aşağıdaki fotoğraftaki gibi) bunu geçirmek için çok etkili bir yöntemden bahsedeceğim.

büyük sivilce

Maalesef yukarıdaki fotoğraf bana ait 🙂 Çok can yakan,büyük bir sivilceydi. Tek gecede geçirdim. Nasıl geçirdiğime gelecek olursak; İhtiyacınız olanlar: Kara Merhem , Bandaj , Antibiyotikli krem. Gece yatmadan önce kara merhemi sürüp bandajla sarın.Gece uyanırsanız tekrar bandajı açıp bir kere daha sürebilirsiniz. Sabah kalktığınızda sivilcenin acıtmadığını, içinin boşaldığını ve temizlendiğini göreceksiniz. Sabah kalktığınızda bandajı açıp güzelce temizleyin ve antibiyotikli kreminizi sürün. Akşamına sivilceden ne bir iz ne de bir acı kalacak 🙂

Sivilce Maskeleri

Şimdi gelelim sivilceleri geçirmek için kullanabileceğiniz sivilce maskeleri ve tariflerine!

Bal Ve Tarçın ile Sivilce Maskesi Yapımı

Bal ve Tarçınlı Sivilce Maske Tarifi

Bal cilt bakımı için çok faydalı bir takviyedir. Cildinizi yumuşatır ve nemini kaybetmesini önler.Ayrıca zararlı etkilere karşı cildinizi korur.Tarçın ise sivilceleri kurutur ve ciltte bulunan kızarıklıkları azaltarak iltihapları engeller.Limon ise cildinizi dengeler.2 yemek kaşığı organik bal (Bal zaten organik olur ancak ne hale geldik işte..), 1 yemek kaşığı tarçın ve 3 damla limonu karıştırıyoruz. Bir süre sonra macun kıvamına geldiğini göreceksiniz. Kıvama geldiğinde göz ve göz çevreniz hariç yüzünüzün her yerine sürüp 15 dakika bekletin.Daha sonra ise ılık su ile yüzünüzü maskeden tamamen arındırın.Maskeyi haftada 1 olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Ancak sivilceleriniz çok fazla ve durduramıyorsanız haftada 2 hatta 3’e kadar çıkabilirsiniz.

Muz ile Sivilce Maskesi Tarifi

muz bal ve limon ile sivilce maskesi
Sivilceli ciltlerin büyük miktarda vitamin tavsiyesine ihtiyacı vardır. İşte bu yüzden sivilce maskeleri için bal,muz ve limon gibi hem cildi temizleyen hem de besleyen malzemeler kullanıyoruz.Bu maskemizde de bu malzemelerden faydalanacağız. 1 adet muzu çatal yardımı ile bir kabın içinde iyice ezin ve 1 yemek kaşığı bal ve limon suyu ekleyip iyice karıştırın. Karıştığına emin olduğunuzda yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekleyin.Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yıkadıktan hemen sonra cildinizin renginin değiştiğini ve çok daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

Yukarıda tarifini verdiğim 2 maske, sivilce tedavisi için en etkili maske tariflerindendir. Eğer ciddi bir sivilce problemi yaşıyorsanız sivilce nasıl geçer başlıklı yazımızı mutlaka okuyun. Ciddi Sivilce probleminin kesin çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir