Cilt Bakımı

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir – Sivilce İzleri İçin Bakım

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kişinin yaşadığı cilt sorunlarından biri olan sivilce, cildin güzelliğini bozar ve kötü bir görünüm yaratır. Sivilcelerin sıkılması ise çok daha kötü bir cilt sorunu olan sivilce izlerini yaratır. Sivilcelerle oynandığında sivilce geçse dahi izi belli bir süre kalır. Cilt güzelliğini olumsuz yönde etkileyen bu sorun için birçok çözüm vardır.

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

sivilce izleri

Sivilce izlerinin önüne geçmenin yolu sivilce oluşumunu önlemekten geçer. Yağlı cilt problemlerinin en büyüğü olan sivilceler, genellikle kötü beslenme düzeni ve hormonal düzensizlikler ile ortaya çıkar. Sivilcelerin önüne geçmek için ilk olarak beslenme düzeninizi dengeye oturtmalısınız. Yediğiniz her şey vücudunuzda farklı etkiler yaratır. Bu açıdan cildinizi besleyecek ve güzelleştirecek besinler tüketmeniz son derece önemlidir. Sivilce izlerini de düzenli beslendiğiniz sürece yok edebilirsiniz. Gün içerisinde belli bir miktar su içmek ve meyve-sebze tüketmek cildinizin çok daha güzel olmasını ve bu izlerin daha hızlı yok olmasını sağlayacaktır.

Sivilce İzleri Geçer Mi?

Eğer hormonal olarak ya da cildinizin kullandığınız bir ürüne gösterdiği reaksiyondan dolayı sivilce oluşmuşsa, yapacağınız şey cildinizi iyi bir şekilde temizlemek olmalı. Cilt temizliğini düzenli bir şekilde gerçekleştirmek sivilce oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir. Hem gündüz hem de gece ayrıca bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. Cilt tipinize uygun temizleme ürünleri kullanarak bu bakımı sağlayabilirsiniz. Sivilcenize hiç dokunmazsanız iz bırakmadan cildinizden tamamen yok olabilir. Ancak cildiniz iz oluşturmaya müsaitse güneşe maruz kalmamaya ayrıca özen göstermelisiniz. Çünkü ciltteki çoğu izin sebebi güneşin zararlı ışınlarıdır. Kış mevsiminde bile güneş kremi kullanarak sivilcelerinizin iz bırakmasının önüne geçebilirsiniz.

sivilce izleri için bakım

Sivilce İzleri İçin Bakım

  • Sivilce izlerini doğal yöntemlerle yok etmek için marulu kaynatarak suyu ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu yöntem izlerinizin zamanla yok olmasını sağlayacaktır.
  • Bir diğer doğal bakım ise elma sirkesiyle yapılır. Elma sirkesi hem sivilcelerinizi kurutur hem de var olan izlerin yok olmasını sağlar.
  • Düzenli olarak peeling yapmak da sivilce izleri için başarılı bir yöntemdir. Gül suyu ile balı karıştırarak da bu izler için güzel bir cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı gül suyu ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırarak yüzünüze sürün 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi düzenli yaparak sivilce izlerinin önüne geçebilirsiniz.

Yukarıdaki bakım sivilce izlerini geçirmek içindir. Eğer sivilceler için bakım önerileri arıyorsanız Sivilce nasıl geçer başlıklı konumuzda sivilce sorununun çözümü ile ilgili yazılarımız kesinlikle işinize yarayacaktır. Deneyenlerin %90’ında sivilce sorununa kesin çözüm olacak bilgiler bulacaksınız 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir