Cilt Bakımı

Makyaj Temizlemenin Kolay Yolları ve Püf Noktaları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yoğun bir gün geçirip eve geldikten sonra kendimizi çok yorgun hissettiğimiz zaman makyajımızı temizlemeye bile halimiz kalmıyor. Bu yazımda sizlere makyaj temizlemenin kolay yolları ile ilgili tüyolar vereceğim. Ne kadar yorgun olursanız olun makyaj temizlemek size hiç zor gelmeyecek 🙂

Yapmanız gereken ilk şey cilt tipinizi iyi bilmekten geçiyor. Cildinizi ne kadar iyi biliyorsanız, makyaj temizliği sizin için o kadar kolay olacaktır.

  • Öncelikle başlamamız gereken nokta gözlerimiz ve göz çevremiz oluyor. Sonrasında tüm yüzünüz ile devam ediyorsunuz.
  • Göz makyajınızı temizlerken oldukça dikkat etmelisiniz. Nazik davranarak gözlerinizi yavaş hareketlerle temizleyebilirsiniz. Temizlemeden önce de pamuğunuzu çok hafif ıslatırsanız hem daha az ürün kullanmış olacaksınız hem de makyajınızı kalıcı şekilde temizlemiş olacaksınız.
  • Göz makyajımızı tamamen temizledikten sonra dudaklarınızı temizlemeye geçebilirsiniz. Dudaklarınızı da aynı şekilde hafif dokunuşlarla temizleyebilirsiniz. Makyaj temizlerken en önemli püf nokta, masaj yapıyormuşuz gibi dairesel hareketlerle temizlemek.Bunu kesinlikle uygulayın faydasını göreceksiniz 🙂
  • Makyajınızı tamamen temizledikten sonra sıra yüzünüze uygun temizleyici ile temizlemek ve sonrasında tonik kullanmak. Tonikleme işlmi makyaj temizlemenin son kısmıdır. Bu işlemi de tamamladıktan sonra artık yüzünüz makyajdan arınmıştır demektir.

makyaj temizleme

Makyaj temizleme işleminiz bittikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. İsteğinize göre durulama işleminizi havlu veya kağıt havlu ile yapabilirsiniz. Benim tercihim kağıt havlu.Kağıt havlu hem hijyenik hemde tek kullanımlık olduğu için size de havlu yerine kağıt havlu kullanmayı öneriyorum.

Doktorumun önerdiği ufak bir püf noktaya da değinmek istiyorum. Makyajınız yüzünüzden çıktıktan sonra bebek şampuanı ile yüzünüzü iyice köpürtüp yıkayabilirsiniz. Bu hem gözlerimiz için sağlıklı oluyor hem de kirpik iltihapları gibi küçük ama zararlı hastalıkları önlüyor. Bu arada başlık makyaj temizleme bile olsa, makyaj yapmayan kadınlar da yüzlerini her gün temizlemek zorundadır. Çünkü makyajımızdan ziyade günlük yaşantımız da yüzümüzde biriken kir, gözeneklerimizi tıkarlar. Hal böyle olunca mecburen yüzümüzü rutin şekilde temizlemek zorunda kalırız. Eğer bu rutini gerçekleştirmezsek cildimiz de istemediğimiz sorunlar ortaya çıkabilir. Sivilceler, lekeler, gözenek tıkanmaları gibi. Her gün en azından yatmadan önce bu işlemleri yaparsanız daha sağlıklı ve temiz bir cilde kavuşacağınıza şüpheniz olmasın.

Makyaj temizlemenin kolay yollarını anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Kafanıza takılanları yorum olarak iletmekten çekinmeyin.Diğer yazılarımız için cilt bakımı kategorimize göz atabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir