Cilt Bakımı

Evde Doğal Makyaj Temizleyicisi Yapımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bu yazımda sizlere evde makyaj temizleyicisi nasıl yapılır ve bununla ilgili bilmeniz gereken ipuçları nelerdir bunlardan bahsedeceğim.Aslına bakarsanız evde yapılan şeyler her zaman daha doğal ve daha sağlıklı oluyor. İşin maddi olarak tasarruf kısmından bahsetmiyorum bile. Hemen hemen her gün makyajımızı temizlemek zorunda kalıyoruz.Bu yüzden kullandığımız ürünlerde çok daha hızlı bitiyor.Hem doğallık açısından hem de tasarruf açısından kendi makyaj temizleyicimizi yapmak bence harika bir fikir.Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız çok seveceğiniz bir yazı olacak.

Evde Makyaj Temizleyicisi Yapımı

Gül suyu temizlik açısından oldukça önemli bir nimettir. Bu yüzden evde doğal makyaj temizleyicisi yaparken ihtiyacımız olan en önemli şey gül suyu olacak.İhtiyacımız olan ikinci malzeme ise sızma zeytin yağı olacak(Zeytinyağı sızma zeytinyağı olmalıdır buna dikkat etmelisiniz). Aynı miktarlar da zeytinyağı ve gül suyunu bir kaba koyup iyice çalkalıyoruz ve sonrasında pamuk yardımı ile uyguluyoruz. Her kullanımda çalkalamanız gerektiğini unutmamalısınız. Sebebi ise gül suyu ve zeytinyağının karışmamasıdır. Eğer cildiniz yağlı ise kullanımdan sonra havlu veya benzeri bir şey ile yüzünüzü silerek fazla yağı alabilirsiniz.Gül suyu ve sızma zeytinyağı kullanarak evde hazırladığımız bu makyaj temizleyicisini hassas ciltler için de sorunsuz kullanabilirsiniz.Ayrıca sağlıklı olduğu gibi oldukça besleyicidir.

Yağlı Ciltler İçin Evde Makyaj Temizleyicisi Yapımı

Yukarıda anlattığım sızma zeytinyağı ve gül suyu ile hazırladığımız makyaj temizleyicisi her cilt tipi için uygundur ancak eğer yağlı ciltler için özel bir temizleyici yapmak isterseniz onun içinde ihtiyacınız olan malzemeler şunlar; kekik, kuşburnu ve badem. 5 damla badem yağı, 1 damla kekik yağı, 3 damla kuşburnu yağı ve 1 damla E vitamini. Bir kapta tüm bu malzemeleri karıştırarak elde edeceğiniz karışım ile makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Evde Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır

Bunların yanı sıra şimdi vereceğim tarif ile  makyaj temizleme sütünüzü de evde kolayca yapabilirsiniz.

Makyaj temizleme sütü yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler

  • 1 fincan yağlı süt
  • 2 çorba kaşığı sarı papatya

Evde Makyaj Temizleme Sütü Yapımı

Süt ile sarı papatyaları benmari usulü tencerede kaynatmalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir nokta sütün üzerinde kaymak oluşturmamasıdır.Bunun için kaymak oluşumu başlamadan önce ocaktan almalısınız. Daha sonra yaklaşık 1,5-2 saat dinlenmeye bırakacaksınız. Daha sonra karışımı bir kaba süzerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Evimizde yaptığımız bu doğal karışımlarla hem daha parlak, taze ve temiz bir cilde kavuşacaksınız hem de tasarruf edeceksiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir