Cilt Bakımı

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifleri ve Kürler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bir önceki yazımda göz altı morlukları ile ilgili bilgiler vererek sebeplerinden bahsetmiştim.Bugün ise göz altı morlukları için maske tarifleri ile ilgili bilgiler vereceğim.Göz altı morluklarının nedenleri ile ilgili bilgi almak isterseniz Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer başlıklı yazımı inceleyin.

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifleri

Şimdi sizlere göz altı morlukları için maske tariflerimi anlatacağım. İşinize yarayacağını düşündüğüm 3 tane maske tarifi seçtim.İlk olarak en sevdiğimden başlıyorum.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maske Tarifi Yapılışı

Tarifimize başlamadan önce ihtiyacınız olacak malzemelerden bahsedelim. Patates , Nane , Su ve makyaj temizleme pamuğuna ihtiyacınız olacak.1 adet patatesi , nane yaprakları ve suyu karıştırarak blenderdan geçiriyorsunuz. Daha sonra ise homojen bir karışım olana kadar karıştırıyorsunuz.Daha sonrasında makyaj temizleme pamuklarını oluşan maskeye batırın ve sonrasında kurutun (yaklaşık 1 saat) . Bu pamukları günde 15 dakika boyunca göz altınızdaki morluklara koyarak uygulayın.

Göz Altı Morlukları İçin Patates ve Nane Maskesi

Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler Patates ve Nane

Önce patatesleri dilimleyerek içerisine 8-10 yaprak nane ekliyorsunuz ve homojen olana kadar blenderdan geçiriyorsunuz.Sonrasında karışımı 10 dakika kadar buzlukta bekletiyorsunuz ve göz altlarınıza yaklaşık 10 dakika kadar uyguluyorsunuz. Bu kadar basit! Maskeyi 2 günde 1 olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maske

Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler bal,süt ve bal kabağı çekirdeği. İlk olarak bal kabağının çekirdeklerini un haline gelecek şekilde öğütüyorsunuz. Üzerine 2 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı bal ekleyerek karıştırın.Daha sonra oluşan karışımı buzdolabında 2 saat bekletin ve sonrasında göz altınızdaki morluk bölgesine karışımı sürerek yaklaşık 15 dakika bekleyin.Yüzünüzü ılık su ile temizlemeyi unutmayın. Karışımı çok sık kullanmayın haftada 1 gayet iyi bir süre bence. Düzenli olarak bu aralıklarda kullandığınızda etkisini göreceksiniz.

Göz altı morlukları için maske tarifi arıyorsanız bu 3 maskeyi mutlaka deneyin.Ben hepsini kullandım ve çok iyi sonuçlar aldım.Diğer maske tariflerimiz ve cilt bakım önerilerimiz için cilt bakım kategorimizi incelemeyi unutmayın.


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir