Cilt Bakımı

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morlukları Çözüm

tarafından tarihinde yayınlandı.

Göz altı morlukları birçoğumuz için büyük bir problem. Bugünkü yazımda göz altı morlukları nasıl geçer, sebepleri ve tedavi yöntemleri nelerdir bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle göz altı morluklarının nedenlerinden bahsetmek istiyorum.

Göz altı morlukları neden oluşur? Sebepleri nelerdir?

Göz altı morluklarının bir çok sebebi olabilir. Bunların başlıcalarından bahsetmek istiyorum.

 • Genetik yatkınlık
 • Göz altı çukurlarının derin olması
 • Yaş Faktörü
 • Düzensiz uyku / Fazla uyuma veya az uyuma
 • Yorgunluk
 • Kahve ve kola gibi kafeinli içeceklerin fazla tüketilmesi
 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Düzensiz ve kötü beslenme
 • Kalitesiz, cilde zarar veren kozmetik ürünler

Göz altı morluklarının başlıca sebepleridir. Göz altı morlukları tedavisi için yapılması gereken ilk adım sebebini bulmak yani teşhis etmektir. Sonrasında uygun tedavi belirlenerek uygulanması gerekmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları bir kadının öz güvenini zedeleyebilecek en önemli sorunlardan biridir. Durum böyle olunca göz altı morlukları tedavisi de çok ilgi çeken bir konu oluyor. Göz altı morlukları için bitkisel çözümler olduğu gibi çeşitli tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Tabii ki sebebine göre tedavi yöntemi de değişiklik gösteriyor.

Eğer göz altı çukurlarınız derin olduğu için göz altı morluğu oluşuyorsa Işık Dolgu Uygulaması sizin için bir çözüm olabilir. Biraz acılı bir işlem; ancak uygulama sonrası hayatınıza kaldığınız yerden sorunsuz olarak devam edebiliyorsunuz. Çok belirgin olmayan bir şişlik oluyor o kadar. Göz altı morlukları için ışık dolgu tedavisi yaptırdığınızda etkisi yaklaşık 6-10 arası sürüyor. Etkisi geçince tekrar yaptırmak gerekiyor. Sürekli uygulama ihtiyacı gerektirmesi biraz sıkıntılı bir işlem gibi gözükebilir. Ancak sonuçların gerçekten güzel olduğunu söylemek isterim.

Mezoterapi ile göz altı morluğu tedavisi hemen hemen her sebepten oluşan göz altı morlukları için tercih edilebilir bir tedavi yöntemi. Ancak genetik sebeplerden dolayı olan göz altı morlukları için tavsiye etmeyeceğim bir yöntem. Bu işlem ile göz altı deri tabakasına ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve enzimler enjekte edilerek uygulanır.

Eğer dengesiz beslenme, yorgunluk, düzensiz uyku ve stres gibi sebeplerden dolayı göz altı morluğu sorunu yaşıyorsanız sizin için önereceğim tedavi Kimyasal Peeling uygulaması olacaktır. Kimyasal peeling uygulaması göz altlarınızın üstünde bulunan derinin yenilenmesini sağlayan bir işlemdir.

Ayrıca çeşitli göz altı kremleri kullanarak da bu sorunu bir nebze engelleyebilirsiniz. Göz altı morlukları için krem seçerken K, C ve E vitaminleri ve Retinol içermesine dikkat etmelisiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yöntemler

Göz altı morlukları için doğal tedaviler arıyorsanız uygulayabileceğiniz çeşitli şeyler var. Göz altı morluklarını azaltmaya yarayan en etkin şeylerden birisi de bol su tüketimidir. Eğer göz altı morluğu ile ilgili şikayetiniz varsa günde ortalama 12 bardak su içmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir. Sabah uyandığınızda soğuk su ile yüzünüzü yıkamak ve buzu bez veya benzeri bir şey ile sararak göz altına bir süre uygulanması gibi işlemler göz altı morluklarını ve şişliklerini azaltan doğal işlemlerden bazılarıdır.

Göz altı morlukları için evdeki malzemeler ile basit bakımlar yapabilirsiniz. Bunlar;

 • Kivi,patates ve salatalığı keserek göz altınıza koyabilirsiniz
 • Kullanılmış yeşil çayı gözlerinizde 15 dakika bekletebilirsiniz. Ancak yeşil çay olmasına dikkat ediniz, çünkü yeşil çay içeriğindeki iltihap önleyici maddeler sayesinde diğer çaylardan daha etkilidir.

Göz altı morlukları nasıl geçer isimli yazımın sonuna geldik. Bir sonraki yazımda göz altı morlukları için maske ve kürler hakkında bilgi vereceğim. Kafanıza takılan sorular için yorum yaparak benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Hepinize güzel ve sağlıklı günler diliyorum!

 


2 Yorum var

  Yorum yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir