Cilt Bakımı

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır ve Dudak Peeling Tarifleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Dudak peelingi nasıl yapılır anlatmadan önce peeling nedir bu konuda biraz bilgi vereyim. Peeling, bölgeyi ölü derilerden arındırarak daha sağlıklı bir hale getirmek için yapılan son derece yararlı bir işlemdir.

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Vücudun birçok bölgesine yapılabilen peeling, dudaklar için de uygulanabilir. Dudaktaki ölü derileri yok etmek ve pürüzsüz bir görünüm yaratmak için dudak peelingi uygulamak gerekli bir işlemdir. Çünkü pürüzlü bir dudağa sürdüğünüz ruj çok kötü bir görünüm oluşturur ve hoş durmaz. Rujunuzun kalitesi ne olursa olsun dudak çizgilerinize dolar ve gün içinde topaklanarak hoş olmayan bir görüntü yaratır. Bunun önüne geçmek için yapabileceğiniz birkaç farklı dudak peeling tarifi mevcut. Şimdi biraz bunlardan bahsedelim.

Dudak Peeling Tarifi

Dudak Peeling Tarifi

Dudak Peelingi için ihtiyacınız olan malzemeler bal, türk kahvesi ve toz şekerdir. (Toz şeker taneli olduğundan dolayı dudaktaki ölü derileri temizlemek için idealdir) Bu malzemeleri birer çay kaşığı olacak şekilde bir kaba koyup karıştırın ve dudaklarınızda hafif dokunuşlarla sürün. Parmaklarınızla ovarak uygulayabileceğiniz gibi dudaklarınızı da birbirine sürterek karışımın dudaklarınıza tam olarak işlemesini sağlayabilirsiniz. Elbette dudak derisi hassas olduğu için peeling işlemini hafif bir şekilde yapmalısınız ki dudaklarınız tahriş olmasın.

Dudak Peelingini uygularken dudaklarınızın uygulama öncesine göre daha pürüzsüz olduğunu hissedeceksiniz. Eğer peeling için maske hazırlamaya vaktiniz yoksa ya da üşeniyorsanız temiz bir diş fırçası yardımıyla da peeling işlemini uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yumuşak kılları olan bir diş fırçasını ıslattıktan sonra hafifçe dudaklarınıza fırçalar şekilde sürmeniz. Bu işlemle çok kısa bir sürede dudağınızdaki ölü derilerden kurtulabilir ve hızlıca makyajınıza geçebilirsiniz. Elbette bu işlem yalnızca sınırlı vakit olduğunda yapılmalı. Çünkü maske yöntemiyle peeling yapmak dudaklarınızı beslediği için hem uzun süreli hem de çok daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.

Dudak Peelingi Faydaları

Dudak peelingi dudaklarınızdaki ölü deriyi temizleyerek daha sağlıklı olmasını sağlayan son derece faydalı bir bakımdır.  Düzenli uyguladığınız taktirde dudaklarınız ile ilgili hiç bir sağlık şikayetiniz kalmayacağına emin olabilirsiniz.

Dudak peelingi uygularken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken en önemli şey peeling işlemini çok sık yapmanın dudak yüzeyine zarar vereceğidir.Daha sağlıklı olmak adına dudaklarınızın sağlığından olmayın. Bunun için haftada bir uygulamak çok daha mantıklı bir karar olacaktır.

Peeling işlemi sonrası dudaklarınız her zamankinden daha kuru ve gergin bir hal alçaktır. Bu yüzden dudak balmı kullanarak mutlaka nemlendirmelisiniz. Bakım sürecini daha uzun tutmak ve kesin sonuç almak için vazelin ya da zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Zeytinyağı sürdükten sonra birkaç dakika beklerseniz cildiniz yağı emer ve yumuşak bir görünüm alır. Dudak peelingi ile artık dilediğiniz ruju sürerek harika makyaja ulaşabilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir