Saç renkleri

Yeni Trend : Saç Tebeşiri (Hair Chalk) Trendi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç trendleri arasında son zamanlarda en popüler olan saç tebeşiri, büyük küçük herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Bambaşka renkleriyle büyüleyen saç tebeşiri, saçlarını boyamak istemeyen ama geçici de olsa değişiklik yapmak isteyen herkesin favorisi haline geldi. Hem fiyat açısından uygun olması, hem çok fazla renk seçeneğine sahip olması, hem de kolay uygulanması ve temizlenmesi, saç tebeşirini popüler yapan sebepler arasında yer alıyor.

rengarenk saç tebeşiri

Saç tebeşiri, kısaca geçici saç boyasıdır. Saçlarınızı ıslatıp, tebeşiri saçlarınıza sürüp kurutarak anında renkli saçlara ulaşabiliyorsunuz. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra normal boyalarda bulamayacağınız canlı renklere sahip olmanızı da sağlıyor. Özellikle açık renge sahip olan saçlarda çok daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

Saç Tebeşiri(Hair Chalk) Nasıl Uygulanır?

saç tebeşiri uygulama

Saç tebeşiri ile boyayacağınız saç tutamını ayırın. Daha sonra su ile saçlarınızı ıslatın. Ancak çok fazla ıslak değil sadece nemli olması yeterlidir. Daha sonra nemli saç tutamına saç tebeşirini sürmeye başlayın. Dilerseniz eldiven takabilirsiniz. Çünkü tebeşirin rengi elinize geçebilir. Tutamı saç tebeşiri ile tamamen boyadıktan sonra düzleştirici, maşa ya da saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutun ve şekil verin. Düzleştirici ile çok daha kesin sonuç alabilirsiniz. Bu uygulama ile rengi saçınızda sabitlemiş olacaksınız.

parlak pembe saç tebeşiri

Her ne kadar açık renkli saçlarda çok daha güzel sonuçlar elde edilse de koyu renkli saçlarda da etkili olduğunu söylemekte fayda var. Platin kadar açık tonlarda saçlarınız varsa saçlarınızı ıslatmadan da uygulayabilirsiniz. Ancak koyu saçlar mutlaka nemli bir şekilde kullanmalıdır. Saçlarınızı renkli olarak kullandıktan sonra su ve şampuanla saçlarınızı temizleyerek saç tebeşirini saçlarınızdan çıkarabilirsiniz.

Saç Tebeşiri / Hair Chalk Örnekleri

Hail chalk ile neler yapabilirsiniz? İşte saç tebeşiri ile yapabilecekleriniz!

parlak saç tebeşiri renkleri

parlak turkuaz saç tebeşiri

pembe açık saç tebeşiri

mavi saç tebeşiri

pembe saç tebeşiri

renkli saç tebeşiri uygulama

renkli saç tebeşiri

saç tebeşiri parlak renkler

saç tebeşiri renkleri

Benim en çok beğendiklerim parlaklar yerine böyle aralara atılmış olanlar. Çok zarif ve hoş duruyor. En güzeli de her tarzdan kadının kullanabileceği bir görünüm olması. Bu tabi ki benim düşüncem, kişiden kişiye değişir 🙂

saç tebeşiri

yeşil saç tebeşiri koyu

yeşil saç tebeşiri

çok parlak saç tebeşiri

Değişiklik isteyen ancak saçlarını her istediğinde farklı bir renge boyamaktan çekinenler için bu yöntem oldukça pratik. İsterseniz saçınızın tamamını isterseniz birkaç tutamını saç tebeşiri ile farklı renklere boyayabilirsiniz. Saça hiçbir zararı olmayan ve kolay temizlenen bu yöntem, özellikle trendleri takip etmek isteyenler için harika olabilir. Saçlarınızın yalnızca uçlarını boyayarak renkli bir ombre stili oluşturabilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde mavi, pembe, yeşil saçlara sahip olabilir ve herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Özellikle de festival saç modelleri için ideal görünüyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir