Saç renkleri

Saç Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Biz kadınların şüphesiz en çok vakit geçirdiği yerlerden birisi kuafördür. Strese, bunalıma, depresyona girdiğimiz zaman kendimizi orada mutlu eder ve özellikle bu dönemlerde saçlarımız ile oldukça fazla oynarız. Rengini değiştirir, kısaltır veya modeli ile oynarız. Peki bir kadın saçının rengini değiştirirken nelere dikkat etmelidir? Bu yazı da sizlere bunlardan bahsedeceğim.

Saç Rengi seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Saçınızın rengini değiştirmenizde en önemli iki faktör vardır.Bunlar yaş ve ten rengidir. Şimdi bunları açıklayacağım.

Saç Rengi Seçerken Yaş Faktörünün önemi

Elbette yaş en önemli kriter olarak karşımıza çıkıyor. Sizin yaşınızı belirleyen yine sizin saçınız ve giydiğiniz kıyafetlerdir. Buna çok dikkat etmeniz gerekir. Mesela saçınızın rengi sarı ise; olduğunuzdan daha büyük gözükürsünüz. Bu  yüzden saç rengi seçerken yaşınıza uygun bir renk seçmek çok önemlidir. Kimi renkler sizi genç gösterdiği gibi yanlış seçimler de olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize sebep olacaktır.

Saç Rengi Seçerken Ten Rengi Uyumu

saç renkleri
Ten rengine değinecek olursak; ten renginiz bu hususta en önemli etken. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz şarap, çikolata, bakır, açık kestane ve karamel saç renkleri ve tonlarından birini seçebilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzü yorgunluk ifadesinden kurtaracak ve daha canlı gözükmesini sağlayacaksınız.

Özellikle son dönemlerde revaçta olan bakır rengi, teniniz beyazsa size mükemmel bir görüntü katacak ve uyumlu olacak bir saç rengidir.Eğer esmer ten rengine sahipseniz kesinlikle bu tür açık renklerden kaçınmalısınız, muhakkak siyah, koyu bakır, vişne ve kestane tonlarına yönelmelisiniz.
karamel saç rengi
Eğer sarı tonları denemek istiyorsanız maalesef bu konuda sizi durdurmam gerekecek. Çünkü sarı saç ne kadar sevilse de esmer ten üzerinde oldukça sahte gözüküyor ve doğal durmuyor. Bu bakımdan kesinlikle esmer kadınlar sarı renkten uzak durmalıdırlar. Bunun ile ilgili yazdığımız esmer ten ile uyumlu saç renkleri başlıklı konumuza göz atmanızı öneririm.

Buğday tene sahipseniz çok şanslısınız demektir. Hemen hemen her rengi kaldırabilen bu ten, saç rengi seçimi yaparken zorlanılmayacak bir tendir. Mesela karamel tonları, sarı tonları, kestane, havuç tonları, bal saç renkleri buğday tenliler için oldukça uygun olan renklerdir.
buğday ten için küllü saç rengi
Sert mizaca sahipseniz ve yaşınız genç ise siyah rengi asla tercih etmeyin. Sizi olduğunuzdan sert ve büyük gösterecektir. Biz kadınlar ise çoğu zaman yaşımızı göstermek istemeyiz. Bu yüzden buna dikkat etmenizde fayda var.

Saçınızı boyatmak için ani karar vermeyin. Aniden gelen saçımda ufak değişikler yapmak istiyorum hissi sizi hüsrana uğratabilir. Yukarıda bahsettiğim şeylere dikkat ederek size en uygun saç rengini bulmaya çalışın.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir