Saç renkleri

Koyu sarı saç renkleri ve Küllü saç tonları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Sarı saç her zaman için gösterişin ve güzelliğin simgesi olmuştur. Sıcak renkleri seven kadınların her daim ilk tercihi sarı renk olmuştur. Bugünkü yazımda, siz sarı saç sever hanımları, sarı saç rengi ve tonları hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek istiyorum. Sarı saç rengi dikkat isteyen zorlu bir renk olmasının aksine çok fazla tercih edilen bir saç rengidir. Koyu sarı da doğallığı seven kadınların tercih ettiği sarının bir tonudur.

Hanımların her dönemde tercihi olan sarı rengin sayısız tonu bulunmaktadır. Ben bugün bu sayısız tondan sadece birkaçı hakkında, koyu sarı saç renkleri hakkında sizleri bilgilendireceğim.

Küllü sarı saç modelleri

Küllü sarı saç renkleri

Kül dediğimiz zaman aklımıza kumral geliyor olması ne hoş ama sarı rengin de bir küllü tonu var ki, dillere destan bir renktir. Neden? Çünkü kül tonu, sarı rengin çiğliğini en güzel şekilde örtbas eden bir tondur ve saç rengine müthiş bir olgunluk ve tokluk katar. Küllü sarı saç rengi, daha çok gri ve fümeye yakın bir renk sayılır. Ve küllü ton, sarı saçlara mat bir hava vererek doğallığı yakalamanızı sağlar.

Soluk bir tene sahipseniz küllü sarı saç rengini pek önermiyorum çünkü küllü sarı saç rengi soluk bir renk olduğu için yüzünüzü daha da solgun gösterecektir. Ama yine de küllü sarı saç rengini denemek istiyorum diyorsanız, çeşitli makyaj hileleriyle bu durumu da ortadan kaldırabilirsiniz. Eskiden ‘donuk ve cansız’ olarak anılan küllü sarı saç rengi, Hollywood ünlülerinin küllü sarı saç rengini fazlaca tercih etmeleriyle bu sıfattan kurtulmuş ve çok popüler bir renk haline gelmiştir. Küllü sarı saç rengini merak edenler için gelin şimdi görsellerimize bir göz atalım!
Küllü sarı saç renkleri
Küllü sarı saç rengi
Küllü sarı saç
Küllü sarı saç tonları

Kum sarısı saç rengi

Soğuk cilt tonları için en uygun renklerden biri olan kum sarısı saç rengi, nötr sarı saç rengine benzerliğiyle bilinir fakat kum sarısı saç renginde altın tonları yoktur. Katlı kesim saç modellerinde ve kaküllü sarı saç modellerinde çok güzel duran bir renktir. Kendi saç renginiz koyuysa şayet kum sarısı saç rengini uygulamak için saçlarınızı birkaç ton açmanız gerekecektir.

Kum sarısı saç rengi, koyu sarı saç renkleri içinde doğala en yakın olan renklerden biridir. Sarının altın tonlarının yoğun olarak görüldüğü kum sarısı saç rengi, küllü kumral saç rengiyle de benzerlik gösterir. Kum sarısı saç renginizi dilerseniz bir iki ton açık renkte ombre modelleri ile kullanabilirsiniz. Eğer farklılık istiyorsanız kum sarısı saç rengi ile daha koyu renklerde ombre saç modeli deneyebilirsiniz. Sarı saç renkleri ve ombre modelleri hakkında daha detaylı bilgi ve görsel görmek isterseniz ombre saç modelleri kategorimize göz atmanızı öneririm.
Küllü sarı saç
Küllü sarı saç modelleri
Küllü sarı saç rengi
Küllü sarı saç renkleri

Bal köpüğü sarı saç rengi

Bal köpüğü sarı saç rengi, soluk tene sahipseniz gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz ve tercih etmeniz gereken bir saç rengidir. Buğday tenlerde de çok uyumlu duran bal köpüğü sarı saç rengi, fazla bronz olan tenlerde pek hoş durmayacaktır. Bal köpüğü sarı saç rengi, karamel renk ile benzerliği ile bilinir ve her iki renk de  altın sarı tonlarını içerir.

Küllü sarı saç rengine göre daha parlak ve ışıltılı duran bal köpüğü sarı saç rengi, hanımların son yıllarda fazlasıyla tercih ettiği bir renk haline gelmiştir. Bal köpüğü sarı saç rengine sahipseniz, orta boy saç şekilleri ve uzun saç şekilleri tam size göre. Kısa saçta kendini pek fazla belli etmediğini düşündüğüm bal köpüğü sarı saç rengi, hafif tonlarda yapılan doğal bir makyajla müthiş görünecektir. Sizin için bulduğum bal köpüğü sarı saç rengi ile ilgilim görsellere göz atarak kendinize uygun bir renk seçeceğinize inanıyorum.
Bal köpüğü sarı saç
Bal köpüğü sarı saç rengi
Bal köpüğü sarı saç renkleri
Bal köpüğü sarı saç modeli

Balköpüğü saç renkleri benim kadınlara en çok yakıştırdığım saç renklerinden biri. Eğer sizin içinde böyleyse 2016 saç renkleri ve trendlerinden bahsettiğimiz 2016 saç renkleri isimli konumuzu mutlaka okuyun.


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir