Saç renkleri

Kızıl renk saç tonları ve kızıl saç renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kızıl renk saç tonları ne kadar kullanması zor olan tonlar arasında olsa da aynı zamanda en çok tercih edilen tonlardandır. Özellikle beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara tam anlamıyla oturan bu saç tonu, farklı tende kadınlar tarafından da kullanılabilir ki sokakta, iş yerinde ve daha birçok yerde sadece beyaz tenli kadınların değil diğer kadınlarında bu tonları kullandığına şahit oluyoruz. 2015’in trend renklerinden olan kızıl renk saç tonlarının, 2016 kataloglarında da görüleceğine emin olabilirsiniz.

kızıl saç renk tonları

Bu saç tonunu kullanmanın dezavantajlarından biri rengin akma ihtimalidir. Renk aktığı takdirde tonda hafif değişiklikler olabilir. Bunu önleyebilmek için doğal ya da daha kaliteli organik boyalardan yararlanabilirsiniz. Ancak her iki durumda da az bir ölçü de akma meydana gelebilir.  Saç bakımınızı aksatmadan sürekli olarak yaptığınızda da bu akmanın önüne geçebilirsiniz. Yine de kızıl renk saç tonlarının size katacağı havaya değecektir.

Bakır Kızıl Saç Rengi
Candan Erçetin’in saç rengi olan bakır kızıl saç rengi, sıkça tercih edilen kızıl tonlarındandır. Bu saç rengi üzerinizde oldukça seksi bir hava yaratırken, dalgalı saçlı kadınlarda müthiş uyum sağlamaktadır. Saçlarınıza biraz enerji ve canlılık katmak istiyorsanız kesinlikle bu rengi denemelisiniz.  Bu saç rengi de kendi içerisinde açık ve koyu olmak üzere tonlaştırılabilir. Genelde yazın saç boyatmak isteyen kadınlar açık bakır kızıl saç rengini tercih ederken, kış yaklaştığında saçlarını bu renge boyatmak isteyen kadınlar kapalı bakır kızıl saç rengini tercih etmelidir.

kızıl saç rengi
Bakır Kızıl saç rengi
Bakır Kızıl saç renkleri
Kızıl Kestane Saç Rengi
Saçlarında daha çok doğallığı ve ışıltıyı ön plana çıkarmak isteyen kadınlar kızıl kestane saç rengini deneyebilirler. Kızıl renk saç tonlarını son zamanlarda kâkül kullanan kadınlarda da sıkça görmeye başladık. Kızılın bu tonu kâküllü modellerde daha çok kızıl kestane renk tonu olarak ön plana çıksa da kızılın her tonu aynı havayı size verecektir.
Eğer koyu bir tene sahipseniz kızıl kestane saç rengini denememeniz için hiçbir sebep yok.

kızıl kestane saç rengi
Şarap Kızılı Saç Rengi
Şarap gibi akıcı ve etkileyici olan şarap kızılı saç rengi ile olduğunuzdan daha çekici görüneceksiniz. Eğer esmer bir tene sahipseniz ve kızıl renk saç tonlarından birini saçınıza uygulamak istiyorsanız kesinlikle şarap kızılını tercih etmelisiniz. Şarap kızılı saç rengi diğer tonlarına göre daha çabuk akabilir. Bunun önüne kızıl saçlar için özel olarak üretilen sodyumsuz şampuanlar kullanarak geçebilirsiniz.
şarap kızılı saç renkleri

şarap kızılı saç tonları

şarap kızılı saç rengi
Kızıl renk saç tonları her ne kadar açık tenli kadınlarda mükemmel bir uyum yakalasa da, gördüğünüz üzere kızılın birçok tonu olduğu için kendi teninize uygun olan kızıl tonuna karar verip siz de uygulayabilirsiniz. Kızıl tonlarda saç renklerini tercih ederken bakımını da göz önüne almanızı öneririz. Sürekli yapılan bir saç bakımı, kullanılan sodyumsuz şampuanlar ile kusursuz bir kızıl saç rengine sahip olabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir