Saç renkleri

Kahve saç tonları ve kahve saç renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kahverengi dendiği zaman akla her zaman doğallık ve natürel bir duruş gelir. Kadınlara belki de en çok yakışan renklerden biri olan kahverenginin sayısız tonu ve model seçeneği var. Doğru ten rengi ile kahvenin doğru bir tonunu seçerseniz yakaladığınız bu renkten asla vazgeçemeyeceksiniz. Kahve tonları en revaçta olan saç renkleridir ve her kadın hayatında en az bir defa kahverengi ve tonlarını kullanmıştır. Bu deneyimlere bakarak kahve saç tonları ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve kendinize uygun bir ton seçerek saçınıza uygulayabilirsiniz. Ben bugünkü yazımda bu kahve saç rengi tonlarından bahsedeceğim ve sizin de görsellerimizden destek alarak saçlarınızı kahve saç tonlarından birine boyatmak isteyeceğinize eminim.

Dipnot: Saçlarınızı ilk kez kahve tonuna boyatacaksanız, bunu kuaförde yaptırmanızı tavsiye ederim ki saçlarınız fazla yıpranmasın.

karamel kahve saç tonları

Altın kahve tonu

Altın kahve saç rengi, ışıltılı bir tondur. Açık kahvelerde ekstra bir parlaklık verdiği gibi koyu kahve tonlarına da açıklık kazandırır. Saçlarınızın en doğal şekilde parlamasını, saçlarınızı altın kahve tonu yaparak sağlayabilirsiniz.

Altın kahve tonu, ombre ve balyaj modellerinde de fazlaca kullanılır. Koyu kahve tonu saçlarınızın yan taraflarından verilen ışıltılar sizi gayet hoş gösterecektir. Ayrıca açık kahve tonu saçlarınıza uygulayacağınız altın kahve tonu balyaj da çok şık ve zarif duracaktır. Altın kahve tonunun bir diğer özelliği de sizi daha kadınsı göstermesidir. Üstelik soluk kahve tonlarını da aydınlatarak daha canlı bir görünüm sağlar. Görsellerimizi inceleyerek daha kapsamlı fikir sahibi olabilirsiniz.
altın kahve saç rengi
altın kahve saç modeli
altın kahve saç tonu
altın kahve saç renkleri
altın kahve saç rengi tonu
Karamel kahve tonu
Özellikle buğday rengi tende muhteşem duran bu tatlı karamel kahve saç rengi herkesin denemesi gereken saç tonlarından biri. Karamel kahve tonu, renginin bakıra çalması bakımından birçok renk ile beraber de kullanılabilir. Birçok renk ile kullanılmasından kastım kahve saç tonları tabi ki. Ama karamel kahve saç tonunu tek başına, tek renk olarak kullandığınız zaman daha dikkat çekecektir ve bakışları üzerinize toplayacaktır. Üstelik karamel kahve tonu yüzünüze bebeksi ve masum bir görüntü katarak daha genç görünmenizi de sağlar.
karamel kahve saç rengi
karamel kahve saç renkleri
karamel kahve saç tonu
Kızıl kahve tonu
Benim en sevdiğim kahve saç tonlarından biri, hatta en iyisi dersem yalan söylemiş olmam. Kahve renginin kızıl ile müthiş uyumu ve ikisinin de oluşturduğu sıcak renk saçlarda kendisini en üst seviyede gösteriyor. Çikolata kahve tonu ile yakınlığı sebebiyle bazen karıştırılabiliyor ama kızıl-kahve, çikolata kahvenin aksine daha bakır bir ton taşıyor içinde. Kızıl kahve saç renklerini beyaz tende kullanıyorsanız mutlaka kakül de bırakmalısınız ki saç renginizin ve teninizin hakkını verin.
Kızıl kahve saç renkleri
Kızıl kahve saç rengi
Kızıl kahve saç modeli

Kestane kahve tonu

Doğal kahve tonlarının başında gelen kestane kahve saç rengi, bu özelliği sayesindr birçok kadın tarafından tercih sebebidir. Hal böyle olunca kestane kahvelerin tek düzeliğinden kurtulmak için farklı stil önerilerini denemek kaçınılmaz oluyor.

Kestane kahve tonunu yumuşatmak ya da keskinleştirmek için saçınızda farklı tonlar kullanabilirsiniz. Kestane kahve tonu saç renginize daha yumuşak bir hava katmak isterseniz kumral tonundan yararlanabilirsiniz. Daha keskin bir kestane tonu yakalamak isterseniz koyu ve siyaha çalan kahveler size yardımcı olacaktır. Yine bu söylediğim tonları saç uçlarınıza ya da ombre modeli uygulamak suretiyle rahatça kullanabilirsiniz.

kestane kahve saç
kestane kahve saç rengi
kestane kahve saç renkleri
kestane kahve saç tonu
kestane kahve saç tonları


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir