Saç renkleri

Esmer ten için uygun saç renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç rengi seçerken yapılan en büyük yanlışlardan biri, ten rengini göz ardı ederek saç rengi belirlemektir. Unutulmamalı ki, ten rengini saç rengini gösteren ve belirleyen önemli bir kriterdir.

Cildinizin rengi, saçınızın renginin de nasıl görüneceğini belirler. Bu sebeple, ten renginize uygun olmayan bir saç rengi seçtiğinizde saçlarınız size ait değilmiş gibi görünecektir.

Günümüzde çeşitli markalar, zengin saç boyası çeşitleriyle bizi bu dertten kurtarmaya yönelik işler yapmaktadır. Karamel kahveden akaju kahveye, küllü sarıdan ombre renklerine kadar birçok renk ve model seçeneği önümüzdedir. Sorun şu ki, bu çeşitli renklerin hepsi her tene uygun değildir. Yapmanız gereken tek şey ten renginiz ile uyumlu bir renk seçerek bu sınırsız saç rengi seçeneklerinden birini uygulamanız.

Esmer ten rengi, beyaz ya da buğday ten renginde olduğu gibi cilt kusurlarını göstermez. Aksine esmer ten renginin cilt kusurlarını kapatıcı bir özelliği vardır. Ancak bu ten renginin saç rengi konusunda problemli olduğu da aşikardır. Esmer ten rengine sahipseniz renk seçeneğiniz soluk ten renginde olduğu kadar çeşitli değildir.  Şimdi sizlere esmer tene sahip kadınlar için önerdiğim saç rengi seçeneklerini listeleyeceğim.

kumral saç renkleri

Kumral saç rengi

Kumral, son dönemin trend saç renklerindendir ve kadınlar tarafından en çok tercih edilen renklerden biri haline gelmiştir. Bunun sebeplerinden biri doğal görünümüdür. Diğer bir sebep ise kırmızı halıda olsun, filmlerde olsun, hollywood ünlülerinin tercihi olsun her yerde karşımıza çıkıyor kumral saç renkleri.

Esmer ten rengine yakışan ilk renklerden biri kumraldır ve farklı tonlarda kullanıldığında hem mizacınızı hem sizi fazlasıyla değiştirebilir. Kumral saç rengini esmer ten rengi ile kullanacaksanız, kumral rengin açık tonlarını tercih etmemelisiniz. Çünkü koyu bir ten ile açık bir saç rengi çok çiğ duracaktır. Bunu önlemek için kumral rengin koyu ve küllü tonlarını tercih etmelisiniz. Bu sayede esmer ten renginiz ile kumral saç renginiz uyum içinde olacaktır. Bu da yüzünüzü ön plana çıkaracaktır ve saçlarınız sizinle bütünleşecektir.

Koyu ten rengine sahipseniz kullanabileceğiniz kumral tonlarını şu şekilde sıralayabilirim; küllü kumral saç rengi, karamel kumral saç rengi, altın kumral saç rengi, koyu kumral saç rengi ve geri kalan kumral tonlarının tümünü kullanabilirsiniz.
kumral saç rengi
esmer tene uygun kumral saç rengi
esmer ten için kumral saç rengi
esmerler için kumral saç renkleri

Karamel saç rengi

Esmer tene çok yakışmakla birlikte aynı rengin açık karamel tonu da esmer ten ile mükemmel uyum sağlar. Yumuşak bir renk olduğundan,çok sert kesimler ile değil de daha klasik saç kesimleriyle kullanılmasını öneririm.

Altın kahve ile bej-sarı arasında bir renk olan karamel rengi, çekiciliği arayan kadınlar için ideal bir renktir. Sıcak ten renkleriyle uyum içinde olan karamel renginin açıktan koyuya ya da koyudan açığa olarak birçok seçeneğini tercih edebilirsiniz. Eğer karamel saç renklerine yakın bir saç rengi istiyorsanız bal köpüğü saç renkleri ile ilgili yazımıza göz atmanız da fayda var.

Karamel saç rengini hangi saç modeli ile en iyi şekilde kullanırım derseniz, dağınık toplanmış ya da dalgalı doğal bırakılmış açık saçlarla kullanmanız saç renginizi daha da doğal gösterecektir.
karamel saç rengi
karamel saç renkleri
esmerler için karamel saç rengi
esmer ten için karamel saç rengi
esmer tene uygun karamel saç rengi

Altın kahve saç rengi

Özellikle esmer ve buğday ten rengine çok yakışan bir renktir. Kahve renginin tonu ne olursa olsun altın kahve saç rengini kullanabilirsiniz. Işıltı ve parlaklık katacağı gibi ekstra doğal bir görünüm de verecektir. Saçınızın tamamını altın kahve saç rengine boyatabileceğiniz gibi sadece saç aralarınıza altın kahve tonu attırarak da istediğiniz ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

Altın kahve saç rengini kullanacaksanız ombre modellerinden birini de denemenizi öneririm. Çünkü bu ışıltılı tonda ombre çok trend duracaktır ve havanıza hava katacaktır. Özellikle dalgalı saçlara sahipseniz, altın kahve saç rengi ile ombre modelini kesinlikle birlikte kullanmalısınız.
altın kahve saç rengi
altın kahve saç renkleri
Açık kızıl-kahve saç rengi

Beyaz tenli ve buğday tenli kadınların daha açık tenli görünmelerini sağlarken, esmer bayanların daha çekici ve canlı görünmelerini sağlayan açık kızıl kahve tonları, ela ve kahverengi gibi göz renklerinin de daha belirgin görünmesinde rol oynar.

Saçlarınızda doğal bir ışıltı yakalamak ve abartıdan uzak bir biçimde dikkat çekmek istiyorsanız, kızıl kahve saç tonlarından biri mutlaka tercihiniz olacaktır. Birçok farklı tonu bulunan açık kızıl kahve saç rengi, her saç modeli ile uyum sağlayacak nitelikte bir renktir. Saçlarınız kızıl-kahve ise model sıkıntınız olmaz ve salaş modeller ile bile seksi ve çekici görünürsünüz.

Açık kızıl kahve saç rengini denemek isteyen ve merak eden hanımlar, aşağıdaki 2 örneği inceleyip fikir edinebilirsiniz!
açık kızıl saç rengi
açık kızıl kahve saç rengi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir