Saç renkleri

+15 Gri saç renkleri ve gri saç rengi için öneriler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gri saç rengi ve küllü saç renklerini tercih etmek bir kaç yıl öncesine kadar düşünülemezdi bile. Ancak bir kaç yıl içerisinde saç renkleri içinde çok ciddi bir popülerliğe sahip olmayı başardı. Önceleri kadınlar tarafından marjinal olarak adlandırılıyordu, ancak şimdilerde ise neredeyse tüm kadınlar gri hayranlığına kapılıyor. 2016 yılında da popülerliğini arttıracak olan gri saç renkleri sizinde dikkatinizi çekiyorsa bu konuda sizlere biraz fikir vermek isterim.

Özellikle de genç kızların pastel tonlardaki saç renklerini sıklıkla tercih etmeye başlaması ile gri saç şeklinin popülerliğine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Bugüne kadar tüm kadınlar saçlarında tek bir beyaz bile gördüğünde soluğu kuaförde alıp kapatmaya çalışıyordu, ancak son zamanlarda yaşlılarımız bile gri saç renginin o kadar da kötü olmadığını düşünmeye başladılar. Her yaşın ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu kabullenirsek yaşamdan daha çok zevk alabiliriz. Gençlere farklı saç renkleri denemek biraz da marjinal olmak ne kadar yakışıyorsa yaşlılarımıza da kendiliğinden gelen gri saçlar çok yakışıyor bana göre.

gri saç renkleri

Gri saç rengi trendi denince aklınıza grinin tek bir tonu gelmesin, bu saç renginde grinin yüzlerce tonu yer alıyor. Gri saç rengi modasında tüm saç gri rengi uygulanabileceği gibi balyaj şeklinde de gri tonları saça uygulanabiliyor. Tüm saça gri yaptırmak istemezseniz saç uçlarınızda veya aralarda gri uygulaması yaptırabilirsiniz.

Soluk bir renk olan griyi saçlarınıza uygulatmakta tereddüt edebilirsiniz, yüzünüzü soluk göstermesinden korkabilirsiniz ki bu oldukça doğal bir durumdur. Yazımızın sonunda sizler için hazırladığım resimlerden de anlayabileceğiniz gibi gri renkli saçlarınız ile sıcak makyaj renkleri ile çok hoş bir uyum sağlayacaktır. Gri saç rengi ile makyaj çok yakışır, makyajsız kullanım için bir şey söyleyemeyeceğim ama makyajlı haliniz ile çok farklı bir tarza sahip olacaksınız.

gri saç rengi tonları

Gri saçlara merak saldınız, ama yakışır mı diye düşünüp duruyor musunuz? Bence doğru ton bulunursa gri her kadına yakışır, nihayetinde eninde sonunda hepimiz doğal yollardan gri saçlara sahip olacağız 🙂 . Doğanın bu kanunu bence her kadına grinin yakıştığının en önemli göstergesidir. Ancak tabi ki yüz ve saç tipinize göre uygun gri tonunu bulmanız gerekli, bundan ilk etapta emin olamayacağınız için size tavsiyem saçınızın tamamını griye boyatmak yerine aralara balyaj attırmak olacaktır.

Gri Saç Renginin Kullanımı

Gri saçı tercih etmeden önce bazı şeyleri göze almanız gerekecek. Mesela nasıl ki sarı saçlar makyajsız kişiyi yaşlı gösteriyorsa gri de aynı şekildedir. Makyajsız gri saç kullanmazsanız daha iyi olur.Çünkü bu şekilde kullanım sizin solgun görünmenize yol açar , bu yüzden hayal ettiğiniz gibi görünmeyebilirsiniz.

gri saç tonu

Açıkçası gri saç rengi kullanmak emek ister, yani sadece griye boyatmakla işiniz bitmiyor. Saçlarınızı griye boyattıktan sonra bir süre bazı bakımlar yaptırmanız gerekiyor,çünkü bu renk elde edilirken saçlarınız son derece yıpranmış oluyor. Daha sonrasında da gri saçlarınızı parlak ve canlı gösterebilmek için çeşitli bakımlar uygulamanız gerekiyor. Yani gri kullanmak güzel, ancak bir o kadarda zor yanları var. Aynı sarı renkte olduğu gibi daha sık kuaföre gitmenizi gerektiren bir renk gri. Tüm bunlara katlanmaya hazırsanız gri saç rengi ile çok farklı bir tarza sahip olabilirsiniz.

Gri saç renkleri ve model önerileri

Sizlere biraz fikir verebilmek için gri saç rengi ve şekilleri ile ilgili resimler hazırladım, eminim ki kafanızda fikir oluşması için çok yardımcı olacaktır. Eğer saçlarınızın tamamını griye boyatmaya cesaret edemiyorsanız aralara gri renk attırarak işe başlayabilirsiniz.
gri saç
gri saç modelleri
gri saç boyası
gri saç rengi
gri saçlar
gri saç renk tonları
gri saç modeli
gri saç rengi örneği
gri saç şekli
gri saç şekilleri
gri saç stilleri
gri saç rengi stilleri


7 Yorum var

      Yorum yapın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir