Saç renkleri

Gri saç renkleri ve gri saç modası

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bu yazımda sizlere, sezonun en trend olan ve 2016’da da bu trendliğini koruyacak gri saç rengi modasından bahsedeceğim. Bu yıl fazlasıyla rastladık gri renk tonlarına ve küllü gri renklere. Gri saç rengi dışında diğer saç renklerinin arasına atılan gri tonları, küllü gri saç renkleri olarak isimlendirilir. Gri saç rengi, nötr bir renk olmasından dolayı her tene ve kişiye yakışmaz. Ama makyaj ile de bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. 2015 ve 2016’nın trend saç rengi olan gri renk ile kahve,siyah gri,kumral,küllü kumral ve gri sarı gibi renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gri saç rengi modası

Harika gri saç renk tonu ve gri saç modeli

Sezonun en iddialı saç rengi olan gri saç rengi, sokak modasında da fazlasıyla yer bulmuş durumda. Şöyle ki, gençlerin en çok tercih ettiği renkler arasında yerini aldı. Siz de cesur ve iddialı bir görünüm istiyorsanız gri saç renklerinden birini denemelisiniz. Tarz ve stil sahibi görünmek isteyenleri buraya alayım ve denemeden bilemezsiniz diyeyim onlara. Eğer gri saç rengi benim için fazla iddialı diyorsanız sizin için de farklı önerilerim var. Gri saç rengini tek renk olarak kullanmayıp siyah gri şeklinde, kumral saçlarınıza ombre uygulayarak ya da küllü sarı saç aralarında da kullanabilirsiniz. Böylelikle hem fazla dikkat çekmemiş hem de istediğinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Moda trendinden de geri kalmazsınız böylece.

Yeni trend gri saçlar

Gri saç rengi tonları

Moda dünyasında,ünlüler arasında,günlük hayatta ve podyumlarda da fazlasıyla karşımıza çıkan bir renk gri saç rengi ve modası. Gri tonlardan bahsederken herkese yakışmayacağını söyledik evet ama bunun sizin elinizde olduğunu da söyledik. Bu nasıl olacak peki? Çok basit; gri saç renklerine sahipseniz ya da yakışmayacağı için bir türlü cesaret edip saçlarınızı gri tonlarına boyatamıyorsanız birkaç önerim olacak. Gri saç renginizi makyaj ile tamamlayıp tamamen doğal bir duruş bile elde edebilirsiniz hanımlar. Üstelik kaş renginiz ve saç dipleriniz de gri saç renginize uyum sağlarsa müthiş bir uyum yakalayabilirsiniz. Burada kaşlarınızı griye boyamanızdan bahsetmiyorum tabii, yalnızca fazla koyu ya da açık renk olan kaş renginizi küllü bir ton elde etmek için renk değişimi uygulayabilirsiniz. Sizin gözünüze de fazlasıyla hoş ve uyumlu görünecektir,emin olun. Makyaj konusuna gelecek olursak, gri saç renginde makyaj neden bu kadar önemli? Gri saç rengi, soluk ve cansız bir renk olduğu için sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için gri saç tonları ile kullanacağımız makyaja önem vermeliyiz. Yaptığımız makyaj soluk gri ve kahve tonlarında olmamalı, belki koyu siyah tonlarda ya da açık renk canlı tonlar gri saç renginize çok daha yakışacaktır ve solgun görünümü ortadan kaldıracaktır. Böylelikle yaşlı görünüm etkisinden de kurtulabilirsiniz.

Gri saç rengi kimlere yakışır?

Gri saç renk tonları

Gri saç renkleri, açık renk ten ve buğday rengi ten ile büyük uyum içerisindedir. Bu sebeple beyaz tene, buğday sarısı tene sahipseniz hiç durmayın derim ben sizlere. Tabi ki gri saç rengini taşıyabilmeniz de çok önemli bu hususta. Farklı ve cesur bir tarz olmasından dolayı hissetmediğiniz takdirde gri saç rengi sizde fazlasıyla eğreti duracaktır. Böyle olursa da gri saç renginin hakkını verememiş oluruz ve bunun olmasını istemeyiz. Ne de olsa 2015-2016 trend saç modasından bahsediyoruz.

Gri saç renklerini dip boyamasında kullanmadığınız takdirde her cilt rengine ve her kadına yakışacaktır ve uyumsuz durmayacaktır. Gri siyah saç rengi, esmer kadınlarda fazlasıyla vamp durmakla beraber, açık renk makyajla desteklendiğinde havalı bir görünüm elde edilecektir. Sarı- gri saç renkleri buğday tene sahip kadınlarda çok güzel duruyor, renkler birbirini ziyadesiyle tamamlıyor. Beyaz tene sahip hanımlar ise gri ombre saç modellerini tercih ederlerse doğru bir karar vermiş olurlar.

Gri saç renkleri ve gri saç tonları

Koyu saç dipleri tende soluk bir görünüm yaratacaktır ve bu görünüm de makyaj ile desteklendiğinde kusursuz bir tarz çıkacaktır ortaya. Şimdi, anlattığım bu renk tonları ve trend gri saç renklerini hazırladığımız görsellerle destekleyelim…
Gri saç rengi
Ombreli gri saç rengi
Siyah gri saç rengiGri saç renk tonu
Metalik gri saç rengi
Gri saç renkleri
Uzun dalgalı saçlar için gri saç rengi
Gri saç bayan
Gri saç boyası
Gri saç modeli
Küllü gri saç rengi
Kısa gri saç renk modeli
Gri saç model örneği
Uzun gri saç modelleri
Orta boy gri saç
Açık gri saç renk tonu


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir