Makyaj Teknikleri

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? Kedi Gözü Eyeliner

tarafından tarihinde yayınlandı.

Vazgeçilmez makyaj ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan eyeliner, göz şeklini belirginleştirmesi ve hatta daha da güzelleştirmesi nedeniyle birçok kadının gözdesi. Kuyruklu kuyruksuz, kalın ya da ince birçok farklı şekillerde uygulanabilen eyeliner makyajının en popüler olanı da hiç kuşkusuz kedi gözü. Herkes bilir ki kedi gözünün tüm çevresi siyah ve şekillidir. Kuyruklu bir şekilde uygulanan eyelineri, kedi gözü makyajı olarak adlandırılır. Peki çarpıcı bakışlar kazandıran kedi gözü makyajı nasıl yapılır?

kedi gözü makyajı

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Yapacağınız ilk şey göz kapağınıza ve göz altlarınıza kapatıcı uygulamak olmalıdır. Sonrasında siyah bir eyeliner yardımı ile gözlerinizi belirginleştirmelisiniz. Önce göz kapağınızın ortasından başlayıp, sonra göz pınarınızı ve en son olarak da kuyruğunu yapmalısınız. Göz şeklinizi belirleyen bu eyeliner uygulamasında en önemli kısım kuyruk kısmıdır. Sonrasında ise siyah bir göz kalemini gözlerinizin içine çekmelisiniz. Bu şekilde gözünüzün tamamı çerçevelenmiş olacaktır.

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Göz makyajınızı daha çok derinlik ve gölge katmak istiyorsanız göz kapağınızın dışına doğru hafif hareketlerle koyu gri far uygulayabilirsiniz. Rimelinizi ise en az iki kat uygulayarak yoğun kirpikler elde etmelisiniz. Kedi gözü makyajının amacı çekik gözler yaratmak olduğundan kuyruğunuzu biraz uzun ve eğimli çekmenizde fayda var. Kuyruğunuzu başarılı şekilde çekebilmek için likit eyeliner ürünleri tercih edebilirsiniz. Çekeceğiniz eyeliner çok fazla kalın olursa belirgin bir şekil olmayacağı için kedi gözü görünümünü elde edemeyebilirsiniz. Bunun için mümkün olduğunca orta düzeyde bir incelik kazandırmaya dikkat etmelisiniz.

Eyeliner kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu makyajı kalemle de yapabilirsiniz. Önce kalem yardımıyla çizgiyi çekebilir sonrasında kalıcı olması amacıyla eyeliner ile üzerinden geçebilirsiniz. Eyeliner ve rimel aşamalarını da bitirdikten sonra bir aydınlatıcı ile kaşlarınızın altını ve göz çevrenizi aydınlatmalısınız. Bu şekilde göz makyajınız çok daha ön planda olacaktır.

Aşağıda 2 farklı kedi gözü makyaj yapılışını gösteren adım adım fotoğraflar bulunmaktadır.İncelediğinizde daha iyi kavrayacağınıza eminim.
kedi gözü makyajı yapımı
kedi gözü makyajı yapılışı

Kedi Gözü Makyaj Modelleri

Kedi gözü makyajı, ağır bir göz makyajı olduğundan ruj konusunda daha nude seçimler yaparak makyajınızı dengeleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm ilgiyi gözlerinize çekmiş olursunuz. Ancak daha çekici ve de vamp bir görünüm yaratmak istiyorsanız kırmızı ya da bordo ruj sürebilirsiniz. Aşağıdaki kedi gözü makyajı örneklerini incelerseniz kafanızda bir şablon belirecektir.
kedi gözü makyaj
kedi gözü makyajı modeli
kedi gözü makyaj modelleri
kedi gözü makyaj örneği
kedi gözü makyajı örnek
kedi gözü makyajı modelleri
kedi gözü makyajı
kedi gözü makyajı için örnek


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir