Makyaj Teknikleri

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları ve Doğru Makyaj Yapımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaptığımız makyajın modeli ve görünüşü bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösterir.Günlük hayatta kullandığımız makyaj, düğüne ve özel günlerde kullandığımız makyajdan çok daha farklıdır.Biri daha sade olurken, bir diğeri daha abartılı ve gösterişli olacaktır. Ne tarz bir makyaj yaparsanız yapın, yapmanız gereken makyajın püf noktaları birbirlerine benzer.  Bu yazımda işte bu makyaj yapmanın püf noktalarından bahsedeceğim.

Kusursuz bir makyaj için yapmanız gereken ilk şey cildinizi pürüzsüzleştirmektir. Hem yüzünüz daha güzel gözükecek hem de makyajınız yüzünüzde daha güzel ve uyumlu duracaktır. Eğer fondöten yerine pudra kullanırsanız cildiniz daha bebeksi ve sağlıklı görünür.

Yüz Tipine Göre Makyaj Yapmak

yüz tipine Göre Makyaj Yapmak
Öncelikle yüz tipine göre allık kullanımı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

  • Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı şakaklara doğru sürmelisiniz.
  • Eğer uzun bir yüz tipine sahipseniz; allığınızı kulaklarınızdan itibaren başlayacak şekilde sürmelisiniz.

Ten Rengine Göre Makyaj Yapmak

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri de ten renginize uygun tonlarda bir makyaj yapmaktır.
Ten Rengine Göre Makyaj Yapmak

  • Esmer tenlilerde siyah, kahverengi ve yeşil tonları, özellikle de göz makyajı için oldukça ideal tonlardır.
  • Eğer açık tenliyseniz çok daha hoş bir görüntü elde etmek için vanilya tonlarını tercih edebilirsiniz. Soluk tenli gözükmemek için yalnızca gözlerinizi ön plana çıkarmanız yetecektir.

Eğer ten rengine göre makyaj ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz; Ten rengine göre makyaj nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Göz Makyajı İçin İpuçları

Göz Makyajı İçin İpuçları
Biraz da göz makyajı ile ilgili ipucu vermek istiyorum 🙂 Beyaz kalem bence mucizevi bir makyaj ürünü. Eğer gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız işte size harika bir ipucu! Eğer gözleriniz küçükse ama koyu makyajdan da vazgeçemiyorsanız, beyaz kalemi gözlerinizin içine sürerek gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.Eğer bakışlarınıza derinlik kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey; rimelinizi iki kere sürmek ve farınızı kullanırken koyudan açık renge gidecek şekilde uygulamak.

Makyaj yaparken unutmamanız gereken şeylerden biriside gözleriniz ne kadar ön planda olursa, dudaklarınız o denli arka planda olmalıdır veya tam tersi şekilde makyaj uygulanmalıdır.Aksi taktirde kötü ve doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Dudak Makyajı İçin İpuçları

Dudak Makyajı İçin İpuçları

Eğer dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız. Rujunuza uygun dudak kalemleri ile dudaklarınızın kenarlarını çerçeveleyip, içine de rujunuzu taşırmadan dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekiyor.İşlemi doğru uyguladığınız taktirde dudaklarınızın olduğundan daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.Rujunuzun kalıcılığını arttırmak için ise tek yapmanız gereken şey üzerine parlatıcı sürmek olacak 🙂 Dudakları dolgun göstermek ile ilgili yazımızı okursanız daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gerekenler bunlar.Basit ama uygulandığında etkili makyaj yapmak için bu yazdıklarımı uygulamanız yeterli!. Diğer makyaj yazılarımız ve önerilerimiz için makyaj ipuçları bölümümüzü incelemeyi unutmayın!


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir