Makyaj Teknikleri

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır – Strobing Makyaj Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son dönemde ortaya çıkan makyaj trendlerinden biri olan strobing makyaj, genel olarak ışıltılı yüz makyajı anlamına gelir. Nemli, canlı ve aydınlık bir cilt görünümü verdiği için bu makyaj birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Strobing Makyaj

Bu makyajın amacı, aydınlatıcı yardımıyla yüzün belli bölgelerine doğal bir ışıltı kazandırmak ve bu sayede daha canlı ve doğal bir cilt görünümü yaratmak. Kontür makyajında yapılan yüz bölgelerini ön plana çıkarma işleminden farklı olarak strobing makyaj çok daha doğal bir görüntü sağlıyor. Özellikle kuru ve cansız bir cilde sahip olanların çok seveceği bir makyaj tekniği olan strobing makyaj makyaj tekniği, doğru şekilde uygulandığında harika bir görünüm kazandırıyor.

strobing makyaj uygulanacak yerler

Cilt Tipine Göre Strobing Makyaj

Yağlı cilde sahip olan birçok kişi strobing makyajın kendisine uygun olmadığını düşünse de doğru ürünlerle tüm cilt tipleri bu makyajdan faydalanabilir. Kuru ya da normal cilde sahip olanlar krem aydınlatıcı, yağlı ciltliler ise pudra formuna sahip aydınlatıcılar kullanabilir. Aydınlatıcı seçerken de simli ya da içinde pırıltılar barındıran ürünler yerine doğal bir aydınlık kazandıran ürünler seçmenizde fayda var. Çünkü simli ürünler sizi doğallıktan uzaklaştıracak ve strobing makyajının amacından sapmış olacaksınız. Eğer beyaz tenliyseniz içerisinde şeftali ya da pembe tonlarını barındıran aydınlatıcıları tercih etmelisiniz. Buğday tenliyseniz altın rengi içeren, esmer tenli iseniz daha bronz tonlu aydınlatıcıları kullanabilirsiniz.

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır

strobing makyaj uygulanışı

Strobing işlemine geçmeden önce cildinizi nemlendirip her zaman yaptığınız cilt makyajınızı uygulayın. Yalnızca çok fazla kapatıcılığı olan güçlü fondötenler yerine hafif fondötenleri tercih etmeniz daha iyi bir sonuç verecektir. BB ya da CC krem de tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kullandığınız kapatıcıların mat olması. Cilt makyajınız mat olursa ışıltı katacağınız yerler çok daha doğal bir görünüme kavuşacaktır. Cilt makyajınızı yaptıktan ve göz altlarınızı da kapatıcı uyguladıktan sonra makyajınızı sabitlemek amacıyla bir transparan pudra uygulaması yapabilirsiniz. Dilerseniz parmaklarınızla dilerseniz fırça yardımıyla aydınlatıcınızı uygulayabilirsiniz. Strobing makyajda ağır bir göz makyajı yerine mümkün olduğunca hafif tonlar kullanmak daha yerinde bir seçim olacaktır. Çünkü bu makyajda amaç doğal bir görünüme ulaşmaktır.

Strobing Makyaj Modelleri

Şimdi size seçtiğim strobing makyaj örnekleri göstererek fikir vermek istiyorum.
Strobing Makyaj
Strobing Makyaj örneği


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir