Makyaj Teknikleri

Eyeliner nasıl sürülür? Eyeliner nasıl çekilir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaptığımız makyajın en tamamlayıcı unsurlarından birisi gözlerimizle yarattığımız etkidir. Siyah ve düzgün çekilmiş eye-liner ile gözlerinizi belirginleştirip, çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Özensiz sürülen eye-liner, göz yapınızın kusurlu görünmesine neden olabilir. Bazı püf noktalarını doğru şekilde yaptığımız takdirde mükemmel bakışlara sahip olabiliriz. Öncelikle en rahat kullanabileceğiniz eye-liner türünü belirlemeliyiz. Hangisi bizim elimize daha yatkın ve sürmemiz daha kolaysa onu tercih etmeliyiz. Bunun için eye-liner çeşitlerini kısaca inceleyelim.

Eyeliner nasıl sürülür

Eye-liner çeşitleri

 

Likit eye-liner: Yeni başlayanlar için zor sürülebilen eye-liner çeşididir. Fırçası çok incedir. Yeni başlıyorsanız daha kolay uygulanabilen bir eye-liner çeşidi kullanımıyla pratik yapıldıktan sonra rahatça kullanılabilir.

Dip-liner: Likit eye-linere benzer. Fırçası likitten farklı olarak biraz daha kalın, kalem ucuna benzer olduğu için kullanımı likite göre daha kolaydır.

Cake eye-liner: Yine fırça ile uygulanmalıdır. Bu çeşidi aslında biraz sıkıştırılmış p   udraya benzer. Sadece nemli bir fırça yardımı ile uygulanır. Kontrolü likit eyelinera göre daha basittir.

eyeliner çeşitleri

Kalem eye-liner: Yeni başlayanlar için en basit kullanımı olan, daha çok acemilik döneminde kullanılan kontrolü kolay, en pratik çeşittir. Eyeliner sürmeye yeni başladığınız zaman rahatça kullanabilirsiniz.

Jel eye-liner (Krem): Jel eye-linerlar, fırça ile uygulanıyor olması açısından likit eye-linera göre daha kolay sürülebilir.

Eğer eye-liner kullanmaya yeni başlıyorsanız ya kalem eye-liner ya da jel eye-liner tam size göre ürünlerdir.Bu ürünleri kullanarak elinizi alıştırabilir ve harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Eyeliner nasıl sürülür – Püf Noktaları

Kendinize uygun eye-liner ürününü seçtiniz.Sıra geldi eyeliner’i nasıl kullanacağınıza. Eğer eyeliner nasıl sürülür – eyeliner nasıl çekilir diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

eyeliner nasıl çekilir

Göz kalemi çekmeye alışıksanız, eye-liner öncesi kalem çekerek düzgün bir çizgi oluşturun. Böylece üzerine düzgün bir şekilde eye-liner uygulamak daha kolay olur.Çizgiyi çekmeye ortadan başlayın. Sonra gözün iç köşesi ve ardından da gözün dış kısmını tamamlayın.Kuyruklu bir stil tercih edecekseniz, öncelikle kuyruğu çizin. Çizginin hizası alt kirpik dibinin dış kısmı olursa işiniz daha da kolaylaşır.Eliniz çizgi çekmeye alışık değilse, eyelinerı düzgün bir çizgi oluşturacak şekilde ufak noktalar halinde uygulayın ve ardından noktaları birleştirin.Bulaştırdığınız eye-linerı kulak çubuğu üzerine az miktarda fondöten dökerek temizlerseniz yüzünüzde siyah izler bırakmasını önlemiş olursunuz.Eye-lineri sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyin. Yoksa göz kapaklarınıza bulaşabilir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir