Kısa saç modelleri

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kalın telli saçlara sahip olan kadınlar saçları ile ilgili bazı sorunlar yaşadıklarını dile getirirler. Ancak her saç tipinin kendine özgü güzelliklerinin ve sorunlarının olduğunu unutmamak gerekir. Kalın telli saçlara sahip olanların en çok zorlandığı konu ise saç tiplerine uygun saç kesimlerini bulamamak oluyor. Aslında kalın telli saçlara sahip olmakla şanslı sayılırsınız, çünkü pek çok kadın bu saçlara sahip olmak ister. Ama uygun saç kesimi arayışına girmek sizi epey yorabilir. İşte bu konuda size bugün aydınlatıcı çözümler ve öneriler sunacağım.

Kalın telli saçların bir diğer sorunu da kısa süre içinde şeklini kaybetme ve ince telli saçlara göre daha çabuk kabarma gibi durumlardır. Bu sorunlar kalın telli saçlara sahip olmanın  güzelliklerinin yanında bu saçlar ile baş etmenin zorluklarını açıkça gösteriyor. Ancak bu zorluklar konusunda üzülmenize gerek yok çünkü her konuda olduğu gibi çözümler vardır. Saçlarınıza yapmanız gereken bakımları, uygun saç kesimlerini ve uygun saç modellerini bildiğiniz takdirde inatçı saçlarınız ile mücadele etmeniz kolaylaşacaktır. Ben bugün sizlere kalın telli saçlar için kısa saç kesimleri hakkında fikir vermeye çalışacağım.

Katlı kısa saç kesimleri

Kalın telli saçlar için neden kısa saç kesimlerinden bahsediyorsunuz derseniz, 2015 yılında popüler olduğundan, hatta 2016 yılında da popüler olacağını düşündüğümden bu konu hakkında sizlere fikir vermek istedim.  Bir diğer sebep ise kadınların kalın telli saçlarda kabarma problemi olması sebebi ile, kısa saç kesimlerinin kullanışsız olacağı yönündeki ön yargılarıdır. Bu ön yargı sizde de varsa bunu yıkmanın zamanı geldi, çünkü doğru modeli seçebildiğiniz takdirde kalın telli saçlarınız oldukça kullanışlı hale gelecektir. Ancak belirttiğim gibi kısa saç kesimi yaptırmadan önce hangi saç boylarını ve hangi modeli tercih etmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu önemli detay için alanında uzman bir kuaförden yardım almanızda fayda var.

Kalın telli saçlar için saç boyu oldukça önem taşır, bunun sebebi kalın telli saçlarda yaşanan sorunları azaltmaktır. Eğer uzun saçlarım olmazsa olmaz diyorsanız saç kesiminizi omuz hizasında kestirmeyi tercih edebilirsiniz. Daha da uzun isterseniz omuz hizasından çok az uzun olacak şekilde ve katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Omuz hizasında ve ondan daha kısa olan saç kesimlerinde kesinlikle katlı modeller tercih etmeniz gerekmektedir. Saçlarınızın yanlardan kabarmasını engellemek için bu gereklidir.Kalın telli saçlarınızla kolay baş edebilmek için uzman bir kuaförden yardım alarak en uygun kısa saç kesimini bulun ve mükemmel görünmeye saçlarınızdan başlayın.

Dalgalı kısa saç modeli

Kalın telli saç kullanmaya karar verdiyseniz nasıl şekil vereceğiniz konusuna da dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca kullandığınız ürünler de çok önemlidir, çünkü kalın telli saçlar kuru olmaya çok yatkındır ve uygun bakım ürünleri seçilmelidir.  Bakım ürünleri dışında saç şekillendirme ürünleri seçerken de özen göstermeniz gerekiyor, saçlarınızın nemini korumaya çalışmalı ve buna uygun ürünler tercih etmeniz gerekiyor. Kalın telli saçlara sahip olan bir kadınsanız fön, düzleştirici, maşa gibi saçı kurutmaya yönelik şekillendiricilerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Bilmeniz gereken bir diğer nokta ise saçlarınız için kullandığınız ürünlerde alkol bulunmaması ve ph değerinin düşük olması gerektiğidir.

Kalın saçlara uygun kısa saç kesimleri

Ayrıca saçlarınız için doğru tarak seçimi de çok önemli bir detaydır, saçlarınızın kabarmasını engellemek için geniş dişli tarakları tercih etmenizde fayda var.Jöle kullanmaktan kesinlikle uzak durmanızı öneririm, çünkü çok fazla kuruluğa sebep olur.Buna sebebiyet vermemek ve  korumak için uygun saç spreylerinden de yararlanabilirsiniz.Konu hakkında yeterli bilgi verdiğime göre artık size uygun bir saç modeli seçmenize yardım edecek kısa saç kesimleri ve önerilerine başlayabilirim.Sizler için derlediğim kalın saçlar için kısa saç kesimlerine göz atarak kendinize en uygun saç şeklini tercih edebilirsiniz.
Kalın kısa saç modeli
Kalın saçlar için kısa saç modelleri
Katlı kısa saç modeli
Dalgalı kısa kalın saç modeli
Kalın saça uygun kısa saç kesimi

Eğer pixie saç kesimleri ilginizi çekiyorsa bu modeli kesinlikle düşünmenizi öneririm. Ayrıca pixie saç modelleri ile ilgili konumuzu mutlaka okumalısınız.
Katlı pixie saç modeli
Dalgalı katlı kısa saç modeli
Küt saç modeli


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir