Kısa saç modelleri

Pixie saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Pixie saç kesimleri son yılların en trend ve popüler saç modellerinden birisidir. Ülkemizde son yıllarda daha sık tanınmaya ve kullanılmaya başlanmıştır.Kadınsı görünümün uzun saçta saklı olduğunu düşünüyorsanız bir çok insan gibi sizde yanılıyorsunuz. Çünkü kısa pixie saç stilleri hem kadınsı ve çarpıcı bir görünüm yaratır hem de diğer insanlardan farklı ve benzersiz görünmenizi sağlar.Tabiri caizse kalabalık arasından sıyrılıp dikkat çekmek için mükemmel bir saç modelidir.Her saç modelinde olduğu gibi pixie saç modeli seçerkende doğru uzunluk, saç renginiz , saç tipiniz ve yüz şeklinize uygun bir model bulmanız gerekmektedir.Bugün sizler ile harika kısa pixie saç kesimleri paylaşacağım ama önce bu saç modeli hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Pixie saç kesimi modelleri oldukça avantajlıdır. Özellikle günlük kullanım ve şekillendirme konusunda sizi hiç yormaz. Bu saç modeli ile ekstra zaman ve uğraş harcamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bakımı gerçekten çok kolay bir saç modelidir. Eğer ince telli saçlara sahipseniz ve saçlarınızı kestirme gibi bir planınız var ise kesinlikle denemeniz gereken bir modeldir. Hem saçlarınızda daha hacimli ve sağlıklı bir görünüm yaratacak hem de gerçekten daha sağlıklı olmasını ve saçlarınızın daha çok beslenmesini sağlayacaktır. Tabi ki bu durum kısa saç modelleri ile ilgili genel bir avantaj ancak tabi ki pixie saç modelinide kapsadığı için bilgi vermek istedim.

Sarı ve katlı pixie saç modeli

Eğer cesur bir kadınsanız ve görünüşünüzde büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız bu saç modeli tam size göre! Saçlarınızı birden bire bu kadar kısa kestirmek sizin için gerçekten çok zor bir karar olabilir.Eğer saç konusunda çok fazla takıntılıysanız pixie saç modelleri arasından seçim yaparken kesinlikle emin olmadan kesime gitmemelisiniz.Çünkü saçlarınızı bu kadar kısa kestirdikten sonra tekrar uzatma aşaması gerçekten çok bunaltıcı olabilir.Özellikle de saçlarınız ile ilgili büyük takıntılarınız varsa. Tabi ki bunun için ek ve kaynak gibi çözümler var.Ancak sonuçta kendi saçınız olmadığı için gerçek bir çözümde sayılmazlar. İşte tam da bu yüzden pixie saç kesimi yaptırmadan önce gerçekten emin olmalısınız.

Pixie saç modeli kimlere yakışır

Tabi ki her saç kesimi her yüz tipine veya her saç tipine gitmez. Pixie saç modelleri arasından seçim yaparken kendinize en uygun olan saç modelini bulmak için bu faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor. Peki nedir bu dikkat etmeniz gereken faktörler?

Kahküllü pixie saç modeli

Yüz tipinizden örnekler vererek bahsetmek istiyorum;

  • Eğer oval yüz tipine ve yüz hatlarına sahipseniz gerçekten çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirim.Çünkü hemen hemen bütün pixie saç kesimleri sizin için uygun olacaktır. Beğendiğiniz ve istediğiniz herhangi bir pixie saç kesimini seçmekte ve uygulamakta özgürsünüz! Herşey hayal gücünüze kalmış.
  • Eğer yuvarlak yüz şekline sahipseniz pixie saç stilleri yüzünüzü daha uzun gösterir ve yuvarlaklığını azaltmak gibi bir düşünceniz varsa bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak unutmayın yuvarlak yüz tipleri daha genç ve sevimli görünürler. Yüzünüzün yuvarlaklığını azaltmak sizin için bir avantaj olmayabilir.Bu tamamen size kalmış bir tercihdir. Ancak yuvarlak yüz tipleri için pixie saç modeli arıyorsanız, kahküller sizin için harika bir seçim olabilir!
  • Eğer uzun yüz bir yüz tipine sahipseniz, pixie saç kesimi yüzünüzün uzunluğunu daha fazla vurgulayabilir. Bu yüzden pixie saç modeli yerine kısa bob ve kısa küt kesimler size daha fazla yakışabilir. Unutmayın başka birisinde harika gözüken bir saç modeli size o kadar da yakışmayabilir. Bu yüzden uzun yüz tipine sahip kadınlarımız pixie saç modeli seçerken çok dikkatli olmalıdır.
  • Eğer yüzünüz kare şeklindeyse shaggy pixie modeli sizin için harika bir saç modeli seçimi olabilir. Bu saç modeli sizin özellikle çenenizi ve yüzünüzü dengeleyecek ve güzel görünecektir.Ancak her 4-6 haftada bir kuaföre gidip uçlarından kesimler yaptırarak şeklini korumalısınız!

Katlı pixie saç kesimi

Pixie modelleri

Pixie saç kesimleri ile ilgili bildiğim bütün bilgileri sizinle paylaştım.Şimdi sıra geldi sizin için seçtiğim pixie saç modelleri arasından kendinize uygun olan bir saç modelini seçerek uygulamak. Eğer bu saç modeli ile ilgili sorularınız veya yorumlarınız varsa konu altından bana yorum yapabilirsiniz. Elimden geldiğinde cevaplamaya ve size yardımcı olmaya çalışacağım.

İnce telli saçlar için kısa saç kesimi

Dalgalı pixie saç modeli

İnce saçlar için kahküllü pixie

Yandan pixie saç modeli

Kızıl pixie saç kesimi

sarı pixie saç modeli

Sarı katlı pixie saç kesimikısa katlı pixie saç kesimi

Dalgalı saçlar için kısa pixie saç modeli

İnce telli saçlara uygun dağınık pixie saç modeli

Dağınık pixie kadın saç modeli

Katlı kalın saçlar için pixie modeli

Dalgalı saçlar için kahküllü pixie saç modeli

Pixie saç kesimi örneği

Asimetrik kısa pixie saç modeli

İnce pixie saç modeli örneği

Dalgalı saçlara uygun kahküllü kısa pixie saç modeli


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir