Kısa saç modelleri

Kısa saç için model önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzide yazılarımdan birine geldik yine hanımlar ,kısa saç severim, kısa saçı seveni severim,hoştur,güzeldir. Amma velakin kısa saç kullanımının da özen gerektiren tarafları yok değil. Şöyle ki saç tipinize ve saç yapınıza göre kısa saç modelleri uygulamanız gerekir. Bunu yapmadığınız takdirde kısa saç modeliniz kafanızda bir peruk edasıyla durur, sizden bir şeymiş gibi hissettirmez, eğreti durur. Ki doğallığı seviyorsak eğer, bunu asla ama asla istemeyiz. Peki neler bu dikkat etmemiz gereken şeyler, gelin bir göz atalım.Buyursunlar:

İnce telli ve düz saçlara sahipseniz: Pixie saç modeli tam size göre. İnce telli saçların dertlerini,sorunlarını hepimiz biliriz. Güçsüz olurlar,dayanıksız olurlar,yağ oranları yüksek olur,çabuk yıpranırlar,çabuk koparlar,çabuk dökülürler,çabuk kirlenirler vs. Eh durumlar böyle olunca bize de bu sorunları ya çözmek, çözemiyorsak da ona uygun kısa saç modeli uygulamak düşüyor. Eğer düz ve ince telli saç yapısına sahipseniz pixie saç modeli tam sizin kaleminiz, neden? Çünkü hanımlar, pixie saç modeli kabarık ve kıvırcık saç sahiplerine gitmez,yakışmaz, pixie saç modelinin kendini gösterebilmesi için düz ve ince telli saçlarda kullanılması gerekir. Eh biçilmiş kaftansanız neden denemeyesiniz ki? Yine ince telli ve düz saç modeli kullanıyorsanız lob saç modeli de size yakışacaktır. Lob saç modeli, omuz hizasında biten orta boy saç modelleri için kullanılan bir tabirdir. İnce telli ve düz saçlara sahipseniz lob saç modeli size gerçekten çok yakışacaktır.

Pixie kısa saç kesimi

kısa saç kesimi

ince telli kısa saç modeli

ince telli saç tipi için kısa saç modeli

ince telli saçlar için kısa saç modeli

ince telli saça uygun kısa saç modeli

~Kalın telli ve gür saçlara sahipseniz;

Evet ince telli saçlardan sonra tam tersi bir saç tipi olan kalın ve gür saç tipine geldi sıra. Ama ne yazık ki ince telli saçlara sahip olan kadınların şikayetleri ile kalın telli ve gür saçlara sahip olan kadınların şikayetleri daima yarışıyor. Ama dert etmenize hiç gerek yok hanımlar, çözümsüz sorun da yoktur. Kalın telli ve gür saçlara sahipseniz bob saç modelini rahatlıkla kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Bu model boyu itibariyle size zorluk yaşatmayacak ve kolaylık sağlayacaktır. Nitekim kalın telli saçlara sahip olduğunuz için bu saçların kullanımı ve kontrol altına alınması zorlaştığından bob saç modeli kurtarıcınız olacaktır. Bob saç modelini dağınık bırakarak, topuz saç modeli olarak, toplayarak da kullanma şansına sahipsiniz. Ayrıca gür saçlarınızdan şikayetçiyseniz, kabarmayı ve tel tel ayrılmayı önlemek için hafif bir saç şekillendirici kullanmanızı da öneriyorum.
kalın saç için kısa saç
kalın saç için kısa saç kesimi
kalın saçlar için kısa saç modelleri
kalın saçlara uygun kısa saç
kalın saçlara uygun kısa saç modeli
kalın saçlara uygun kısa saç kesimi
kalın saçlara uygun kısa saç kesim önerisi
kalın saçlara uygun kısa saç stili
kalın saça uygun kısa saç


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir