Saç Modelleri

İnce telli saçlar için saç kesim modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce telli saçlar kimileri tarafından çok sevilse de, hatta insanların özendiği bir saç yapısı olsa da ince telli saçı olan hanımların saçlarına şekil vermekte çok zorlandığını ve saçlarım keşke kalın telli olsaydı dediklerini duyduğumuz olmuştur. İnce telli saçlar çok hareketli olduğundan şekil vermek çok zordur ve şekil vermek için kullandığımız malzemeler de saçın yıpranmasına ve çabuk kopmasına neden olur. Yani saçlarınız ince telliyse aslında biraz derdiniz var demektir.

Aslında ince telli saçlar, pratik bir saç kesimiyle çok kolay kullanıma sahip olunabilecek bir saç tipidir. Hareketli ve dinamik yaşam tarzınıza ayak uydurabilecek bir saç tipidir. Sadece bunun farkına varıp saç kesimine önem vermek ve belli aralıklarla saç bakımını ve saç kesimini yaptırmak gereklidir. İnce telli saçları olan hanımlarımız artık keşke benim de saçım kıvırcık yada kalın telli olsaydı demekten vazgeçin ve sizin için hazırladığımız saçlarınızı gür ve dolgun gösterecek ince telli saç kesim modellerimize bir göz atın.

İnce telli saçlar için ilk tavsiyemiz, dağınık topuz modelleri olacaktır. Bunun için yapmanız gereken az miktarda köpük ile saçlarnızı biraz hacimlendirip bir maşa yardımıyla biraz dalgalandırıp dağınık bir şekilde toplamaktır. Maşayla dalgalandırıp saçınızı tek bir yana toplayıp dağınık bir şekilde toplamak da saçınızı gür ve güzel gösterecektir. Gündelik iş temponuzda, ufak davetlerde sizi güzel ve şık gösterecek bir saç modeli olacaktır.

ince telli dağınık topuz saç modeli

İnce telli saçları gür göstermenin bir yolu da kısa ve asimetrik saç kesimleridir. İnce telli saç kesimlerinde saçınızın sağlıklı ve hacimli uzaması için her ay uçlarını kestirip düzenli bakımınızı yaptırırsanız 1 senenin sonunda hacimli dolgun görünümlü saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.
asimetrik kısa saç kesimi

Yan perçemli saç modeli de ince telli saça sahip olan bayanlarımızın tercih edebilecekleri bir saç kesim modelidir. Fakat ince telli saçları gür ve dolgun gösteren, yola getiren en etkili saç modeli krepe tekniğidir. Saç dibinizden aşağıya doğru ince bir tarak yardımı ile krepe yapın. Saçınız daha dolgun ve hacimli görünecektir.
yan perçemli saç modeli

Katlı saç kesimi ince telli saça sahip hanımlarımızın kurtarıcısı olacak bir saç kesim modelidir.Kat kat kesilmiş saçlar her zaman daha dolgun ve daha hacimli durur. Saçımızı kısa kestirmeden dolgun görünsün istiyorsanız katlı kestirmeniz sizin için en iyi çözümlerden biri olacaktır. Kat aralıkları çok uzun olmadan daha yumuşak geçişlerle katlarınızı kestirmenizin sizin için doğru bir seçim olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.
katlı saç kesimi

Doğru kesim ve gerekli bakımla ince telli saçlarınızı muhteşem bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte sizin için seçtiğim ince telli saçlar için saç modelleri !

ince telli saç modeli
kahküllü ince telli saç modeli
kısa boy ince telli saç modeli
orta boy ince telli saç modeli
Uzun ince telli saç modeli
kısa dalgalı ince telli saç modeli


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir