Cilt Bakımı

Göz Altı Morlukları İçin Dikkat Etmeniz Gereken 8 Tüyo

tarafından tarihinde yayınlandı.

Göz altı morlukları birçok kadının en büyük problemi. Pek çok farklı sebeple ortaya çıkan ve yoğun makyajla bile bazen kapanmayan bu morluklarla baş etmenin birkaç yolu var.

Göz Altı Morlukları İçin Öneriler

İşte morluklarınızdan kurtulmanız için öneriler.

1) Sağlıklı Beslenme

sağlıklı beslenme

Göz altı morluklarının sebebi genellikle düzensiz beslenmektir. Fazla tuz tüketimi, fazla kahve, alkol ve sigara tüketimi, az su içmek gibi nedenler bu morluklara sebebiyet verebilir. Bunun için daha sağlıklı beslenmenizde fayda var. Su içmek vücudunuzda biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Ve bu da göz altı morluklarınız için olumlu bir şey demektir. Günde en az 2 litre su içmelisiniz.

2) Uyku Düzeni

düzenli uyku

Az uyumak da yine göz altları için olumsuz bir durumdur. Düzenli ve yeterli bir uyku ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

3) Çay poşetleri ile bakım yapabilirsiniz

çay poşetleri ile göz altı bakımı

Gün içinde sallama çay içiyorsanız bu çayları çöpe atmak yerine morluklarınız için kullanabilirsiniz. Sallama poşet çaylar soğuduktan sonra göz altı için harika bir tonik görevi görecektir. Göz altlarınızda 10 ya da 15 dakika bekletebilirsiniz.

4) Makyaj yaparken aşırıya kaçmamaya dikkat edin!

doğal makyaj

Morluklarınız sizi rahatsız etse de yine de göz altlarınıza çok fazla makyaj yapmamaya çalışın. Çünkü fazla makyaj cildinizin hava almasını engelleyecek ve daha çok morluklara sebep olacaktır.

5) Buhar Banyosu

yüz için buhar banyosu

Buhar banyosu yapmak da morlukları büyük ölçüde geçiren bir yöntemdir. Sıcak su dolu bir kovaya yüzünüzü 10 dakika tutarsanız morluklarınıza iyi gelecek ve gözenekleriniz de açılacaktır.

6) Göz altı morlukları için doğal bakım

salatalık ile göz altı bakımı

Doğal yollarla göz altı morluklarına çare arıyorsanız patates ve salatalık en yakın dostlarınız olmalı. Çünkü patates ve salatalık göz altı morlukları için en iyi besinlerdir. Göz altlarınızda 15 dakika bekletirseniz ve bunu düzenli olarak yaparsanız morluklarınızın azaldığını görebilirsiniz.

7) Buz kompresi yapmak göz altı morluklarını geçirmede son derece faydalıdır

göz altı morlukları için buz kompresi

Özellikle yaz aylarında çok daha kolay yapabileceğiniz buz kompresi göz altlarınıza iyi gelecektir. Sabah makyaj yapmadan hemen önce gözlerinizin altlarına buz sürerek iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

8) Cildinizi temizlerken ve makyadan arındırırken dikkat etmelisiniz

makyaj temizlemek

Tüm bunların yanı sıra doğru temizleme ürünlerini de tercih etmeniz önem taşıyor. Makyajınızı cilt tipinize uygun bir malzeme ile çıkartmalısınız. Ayrıca makyajınızı çıkarırken ya da yüzünüzü yıkarken göz çevrenize fazla sert davranmamalısınız. Makyaj uygularken de makyajınızı çıkarırken de krem ya da maske uygularken de hafif dokunuşlar ve nazik hareketlerle yapmanız oldukça önemli.

Göz altı morlukları ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa göz altı morlukları nasıl geçer başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir