Gelinlik Modelleri

Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Seçimi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Gelinlik seçimi, düğün hazırlıkları içerisinde en önemli aşamadır. Ve gelin adayları bu aşamada doğru gelinliği bulmak için sıkı bir araştırmaya girer. Kendiniz için en doğru gelinliği bulabilmeniz için birkaç unsuru aynı anda düşünmeniz gerekir. Kendi zevkiniz, hayaliniz başta olmak üzere düğünün hangi mevsimde yapıldığı, nerede yapıldığı, düğün teması gibi unsurlar da bu seçimi etkiler. Düğünün yapılacağı mekana göre gelinlik seçerseniz çok daha başarılı bir sonuç elde edersiniz. İşte gelinlik seçiminde büyük bir payı olan düğün mekanına göre gelinlik seçme konusunda birkaç tavsiye.

Balo Salonu

Otellerin balo salonları düğünler için en uygun mekanlardan biridir. Eğer gösterişli ve şaşaalı bir düğün istiyorsanız balo salonları düğününüz için idealdir. Elbette balo salonu düğünü için seçeceğiniz gelinlik de oldukça gösterişli bir modele sahip olmalıdır. Genellikle bu tür düğünlerde kabarık gelinlik modelleri tercih edilir. Kendinizi prenses gibi hissedeceğiniz straplez, kabarık etekli, ışıltılı, işlemeli gelinlikler uygun bir tercih olabilir.

prenses gelinlik modelleri

Tarihi Mekan

Son zamanlarda tarihi mekanlarda düğün yapmak da bir hayli popüler. Bu tür mekanlar hem anlam açısından hem de dekorasyon açısından iyi bir sonuç verir. Tarihi bir mekanda düğün yapmayı planlıyorsanız düz kesimli, dantelli ve daha romantik tarzdaki gelinlikler arasından seçim yapmalısınız. Vintage gelinlikler de bu mekan için oldukça uygundur.

güzel-dantel-gelinlik

Kumsal Düğünü

Yaz aylarında düğün yapacaklar için harika bir seçim olan kumsalda düğün, gelinlik seçimi konusunda büyük bir özen ister. Çünkü kumsal düğünlerinde kabarık ya da içinde rahat hareket edemeyeceğiniz gelinlikler tercih etmemelisiniz. Bunun yerine kısa gelinlik modelleri ya da düz kesimli, salaş gelinlikler doğru bir seçim olabilir.

2016-kısa-gelinlik-modelleri

Kır Düğünü

Tıpkı kumsal düğününde olduğu gibi daha rahat gelinlikler tercih edilmesi gereken düğünlerden biri de kır düğünüdür. Düz kesimli, hafif kumaşlardan yapılan, düşük omuzlu, daha bohem modeller kır düğünleri için en ideal gelinlik modellerindendir.

Düşük Omuzlu Gelinlik modelleri

Restoran Düğünü

Ne çok gösterişli ne de çok salaş olabilecek bir düğün hayal ediyorsanız restoran düğünü idealdir. Restoran düğünü için balık formlu gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz.

balık formlu gelinlik modeli

Düğün salonuna göre gelinlik seçimi yaparken yukarıda verdiğim bilgilere dikkat ederseniz daha uyumlu ve hoş sonuçlar alırsınız. Diğer gelinlik önerilerimiz için gelinlik modelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir