Makyaj Teknikleri

Düğün Makyajına Karar Veremeyenler İçin Düğün Makyajı Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün hazırlıkları birbiri ardına tamamlanırken, gelinlik, ayakkabı, düğün mekanı ve daha birçok detay hazırsa gelin adayı için en önemli kısma artık geçilebilir. Düğün makyajı, gelinliğe, takılara ve en önemlisi de saç modeline göre karar verilmesi gereken bir kısımdır. Eğer düğün makyajınıza karar vermediyseniz sizin için harika düğün makyajı tüyolarını derledik.

Düğün Makyajı

mor tonlarda düğün makyajı

Son anda yapılan düğün makyajları genellikle faciayla sonuçlanıyor. Öncesinde hiçbir şeyi belirlemeden makyözün önüne oturduğunuzda korkunç bir sürprizle karşılaşabilir ve abartılı simli makyajlar, simsiyah göz makyajları ya da bir renk cümbüşü ile düğününüze katılmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür problemlerin önüne geçmek için düğünden önce nasıl bir makyaj yaptıracağınıza karar vermeli, kime yaptıracağınızı belirlemeli ve hatta mümkünse düğün öncesinde bir makyaj provası yapmalısınız. Gelelim düğün makyajında dikkat edilecek kısımlara;

1) Göz Makyajınız Göz Renginizle Uyumlu Olsun

düğün göz makyajı

Göz renginize göre bir göz makyajı yaptığınızda hem gözleriniz daha ön plana çıkar hem de kusursuz görünürsünüz. Bunun için göz makyajınızda kullanacağınız renklere ve tekniklere göz renginizi hesaba katarak karar vermenizde fayda var. Yeşil veya ela gözlüyseniz toprak tonlarında, mavi gözlüyseniz pembe tonlarında, kahverengi ya da siyah gözlüyseniz pudra tonlarında göz makyajı yaptırabilirsiniz.

2) Ten Renginize Göre Makyaj Yaptırın

düğün makyajı

Ten renginiz de makyajınızda kullanacağınız renkler için oldukça önem taşıyan bir konu. Beyaz tenliyseniz şeftali ya da pembe tonlarını kullanarak ışıltılı bir makyaja ulaşabilirsiniz. Kesinlikle koyu veya baskın tonlarını kullanmayın. Buğday ya da esmer tenliyseniz renkler konusunda çok daha şanslısınız demektir. Toprak, şeftali, koyu tonları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çok fazla canlı rengi bir arada kullanmamanızda fayda var. Eğer koyu saçlı bir buğday tenliyseniz canlı renklerde göz makyajı ya da ruj tercih edebilirsiniz. Açık saç rengi için ise pastel tonlar uygundur.

3) Makyajda Abartıdan Uzak Durun

gelin makyajı

Düğün gününüz hayatınızın en önemli günü. Bu günün büyüsüne kapılıp çok fazla gösterişli detaylar seçmemenizde fayda var. Hayatınız boyunca dönüp fotoğraflarınıza bakacağınız bir gün olduğu için sade ve her dönem güzel görünecek bir makyaj tercih etmelisiniz.

Düğün Makyajı Modelleri

İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden şık ve güzel düğün makyajı modelleri!

sade gelin makyajı

parlak düğün makyajı

düğün makyaj örneği

kırmızı düğün makyajı

mat simli düğün makyajı

doğal gelin makyajı

güzel düğün makyajı

şeftali tonlarda düğün makyajı

düğün makyajı modelleri

esmerler için düğün makyajı

sarı kıvırcık saç ve düğün makyajı

kırmızı ruj ile gelin makyajı

pembe tonlarda gelin düğün makyajı

kırmızı düğün makyajı örneği

doğal parlak pembe düğün makyajı

Umarım bu özel gününüzde yapacağınız makyaja karar verebilmeniz açısından derlediğimiz düğün makyajı modelleri ile ilgili önerilerimiz işinize yaramıştır.  Öyleyse ne mutlu bize 🙂  Eğer hala öneriye ihtiyacınız varsa gelin makyajı modelleri başlıklı yazımızı okumanızı öneririm.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir