Makyaj Teknikleri

Kendinize Uygun Olan Nude Ruj Tonunu Nasıl Bulursunuz?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son dönemin makyaj trendleri arasında yer alan nude ruj trendi, dudak rengindeki belli belirsiz ruj renkleri anlamına geliyor. Ten rengindeki bu rujlar tüm dünyadaki makyaj tutkunlarını etkisi altına almayı başardı. Abartılı göz makyajıyla harika bir uyum sağlayan, sade makyajlarla da kullanılabilen, hem günlük hem de özel günlerde tercih edebileceğiniz nude rujlar, her ten renginde farklı bir tona sahip olabiliyor. Eğer nude rujların kendinize yakışmadığını düşünüyorsanız belki de kendi ten renginize uygun tonu bulamadığınız içindir.

Nude Ruj Nasıl Seçilir?

İşte ten renginize en uygun nude ruj seçimini yapmanızı kolaylaştıracak bilgiler!

1) Cilt Alt Tonunu Belirlemek

nude ruj seçimi

Sizin için en uygun nude ruju bulmak için dikkat edeceğiniz en önemli şey cilt alt tonunuzu belirlemek. Eğer cilt alt tonunuza uygun bir nude ruj seçmediyseniz sizi ya solgun gösterir ya da fazla parlak durur. Bu açıdan nude ruj alırken mutlaka tester yoluyla denemenizde fayda var.

2) Ten Renginize Göre Renk Seçimi

beyaz ten şeftali tonunda nude makyaj

Eğer beyaz tenli biriyseniz nude rujunuzun içerisinde pembe, gül kurusu ya da şeftali renk tonlarının barınıyor olmasına dikkat edin. Pembeye kaçan nude rujlar sizi çok daha canlı gösterecektir. Buğday bir tene sahipseniz içerisinde turuncumsu, kahvemsi, şeftalimsi tonlar barındıran nude rujlar sizin için uygundur. Esmer tenliyseniz bej, mercan ya da açık kahve tonlarındaki nude rujlar ile harika görünebilirsiniz.

3) Yanlış Makyaj Tonu Tercih Ediyor Olabilirsiniz!

nude makyaj koyu göz makyajı gölgeli

Ten renginize göre bir nude ruj seçtiğiniz halde hala size yakışmadığını düşünüyorsanız makyajınızda yanlış tonları kullanıyor olabilirsiniz. Koyu bir göz makyajı ile koyu renkli ruj kullanmak ne kadar yanlışsa sade bir göz makyajı ile nude ruj kullanmak da o kadar yanlıştır. Makyajınızda dengeyi yakalamanız oldukça önemli. Sade bir göz makyajı ile nude ruj yüzünüzü solgun gösterebilir.

nude ruj tonu ve makyaj

Eğer abartılı bir göz makyajı kullanmak istemiyor ama yine de nude rujunuzun güzel görünmesini istiyorsanız hafif koyu gölgeli bir göz makyajı yapabilirsiniz. Ancak kesinlikle sadece maskara sürüp nude ruj kullanmayın. Elbette nude rujunuz ile uyumlu tonlarda allık kullanmaya da önem göstermelisiniz. Sizi canlı ve aydınlık gösterecek bir allık tercih ederseniz rujunuz çok daha hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Yukarıda ana 3 başlıkta anlattığım şeylere dikkat ederek kendinize uygun nude tonu ve ruju bulabilirsiniz, Umarım faydalı olmuştur 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir