Makyaj Teknikleri

Doğal Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz aylarının en güzel yanı deniz, kum ve güneş üçlüsü ile birlikte harika günler geçirebiliyor olmak. Yaz mevsiminde biraz daha doğal güzelliğimiz ortaya çıkıyor ve ağır makyajlardan uzak duruyoruz. Bronzlaştığı için pürüzsüzleşen ten, güneşin etkisiyle rengi açılmış saçlar bir araya geldiğinde oldukça hoş bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Ancak elbette daha güzel görünmek ve makyajlı görünümden uzaklaşmamak için birkaç dokunuş da yapmak mümkün. Tabii ki abartılı göz makyajları, koyu renkli rujlar kullanarak bir makyaj değil plaj makyajı yaparak muhteşem görünebilirsiniz.

Plaj Makyajı

Mükemmel bir plaj makyajı için öncelikle cildinizi çok iyi korumanız gerekir. Bozuk ve lekeli bir cilde plaj makyajı yapmak bir anlam ifade etmeyecektir. Yüzünüzü ve vücudunuzu mutlaka güneşten korumalısınız. Gölgede bile duruyor olsanız güneşin zararlı ışınları cildinize etki eder.

plaj makyajı nasıl yapılır

Bunun için iyi bir koruma faktörü olan güneş kremini sürmeli ve gün içinde birkaç kez yenilemelisiniz. Cildinizi koruma aşamasını başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra plaj makyajına başlamanın vakti gelmiş demektir.

plaj makyajı yapma

Plajda yoğun kapatıcılar kullanamayacağınız için cilt lekeleri ya da renk eşitsizlikleri gözünüze kötü görünebilir. Bunun için hem güneş koruması olan hem de ton farklılıklarını eşitleyecek renkli nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. Köpük formlu, kapatıcı özelliği bulunan ve yüksek faktörlü güneş koruma etkisi bulunan kremler plaj makyajı için olmazsa olmaz.

güzel plaj makyajı modeli

Gelelim göz bakımına ve makyajına. Öncelikle göz çevresi çok fazla hassas olduğu için mutlaka güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız. Koruma faktörü bulunan göz kremini kaş kemiğinden elmacık kemiklerinize kadar uygulamalısınız. Kapatıcı özelliği bulunan renkli göz kremlerini tercih ederek göz altındaki hafif morluklarınızı da yok edebilirsiniz. Kirpiklerinizin dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız plajda sürebileceğiniz birçok waterproof yani su geçirmez maskara mevcut. Bu tür maskaralar havuza ya da denize girseniz bile kirpiklerinizin akmayacaktır. Elbette yoğun ve abartılı şekilde değil kirpiklerinizin daha kıvrık ve dolgun olması için hafif dokunuşlarla uygulamanız yeterlidir.

doğal plaj makyajı

Güneşin zararlı etkilerinden dudaklarınızın da fazlasıyla etkilenir. Dudak çatlakları yaz aylarında çok daha artar ve kötü bir görünüme sebebiyet verir. Bu yüzden plaj makyajınızın olmazsa olmazı mutlaka lip balmlar yani dudak nemlendiricileri olmalıdır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir