Makyaj Teknikleri

Kusursuz Makyaj Yapmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken 9 Şey

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzelleşmek için makyaj en güzel araçlardan biri. Yüz güzelliğini ortaya çıkarmak, birtakım kusurları gizlemek ve daha güzel bir görünüme kavuşmak için birkaç makyaj uygulaması yeterli olabiliyor. Ancak makyajda birkaç hata bu görünümün tam tersi bir sonuç doğurabiliyor.

Kusursuz Makyaj İçin İpuçları

kusursuz makyaj teknikleri

Makyajı doğru uygulamak ise birkaç ipucuyla mümkün. İşte kusursuz makyaj için harika ipuçları!

  • Fondöten seçiminiz oldukça önemli. Cilt tonunuza uymayan bir fondöten alırsanız güzelleşmek yerine var olan güzelliğinizi de kaybedebilirsiniz. Yüzünüz ve boynunuz farklı renklerde göründüğünde ortaya hiç de hoş bir görünüm çıkmaz. Fondöten seçerken hem yüzünüzde hem de boynunuzda denerseniz en iyi sonucu alırsınız.
  • Yaz döneminde bronzlaştıysanız ve kışın aldığınız fondöteniniz artık size birkaç ton açık oluyorsa, bir bronzer yardımıyla rengini koyultabilirsiniz.
  • Pudra mat bir görünüm ve makyajı sabitlemek için en iyi malzemelerden biri. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar fondöteni sabitlemek için mutlaka pudra kullanmalı. Ancak pudrayı uygularken hafif dokunuşlar yapmanız yeterli. Kat kat bir pudra görünümü cildinizi pürüzlü ve donuk gösterebilir.
  • Makyajınızı sabitlemek için pudra kullanacaksanız kesinlikle renkli değil transparan pudra kullanın. Böylece fondöteninizin rengini değiştirmez ve çok ağır bir makyaj görüntüsü oluşturmaz.
  • Pudrayı mutlaka ama mutlaka fırçayla uygulamalısınız. Süngerle uygularsanız fondöteninizin çoğunu süpürebilirsiniz.
  • Kusursuz bir makyajda, kusursuz dudaklar büyük önem taşır. Eğer rujunuzun çok iyi görünmesini istiyorsanız düzenli olarak dudak bakımı yapmalısınız. Gece yatmadan önce toz şeker ve zeytinyağı karışımını dudaklarınıza hafif hareketlerle sürün. Ölü deriden arındırdığınız dudaklarınıza yatarken bir nemlendirici sürün. Sabah pürüzsüz dudaklarınız olacak ve sürdüğünüz ruj kendini çok daha iyi gösterecek.
  • Rujların gün içinde silinip gitmesi pek çok kadının sorunu. Eğer rujunuzun uzun saatler dudaklarınızda kalmasını istiyorsanız sürdükten sonra üzerine ince bir peçete koyarak fırça yardımıyla transparan pudra sürün. Böylece rujunuzu sabitlenecektir.
  • Eyeliner sürmek de çoğu kadının korkulu rüyası. Göz şekline uygun bir eyeliner uygulamak çoğu kişi için zorlayıcı olabiliyor. Ama unutmayın ki yeterince pratik yaptıktan sonra eyeliner sürememeniz için hiçbir sebep yok.
  • Eğer yine de kuyruk yapmayı başaramıyorsanız gözaltınızdan itibaren kaşınızın bittiği noktaya paralel olacak şekilde bir bant yapıştırın ve eyeliner çekin. Bantı kaldırdığınızda düzgün bir kuyruk oluşturmuş olacaksınız.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir