Makyaj Teknikleri

Biten veya Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Değerlendirilir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bir kadın için makyaj malzemeleri oldukça değerlidir. Her biri özel bir yer taşır. Bunun için sonuna kadar kullanmak istemek de çok doğaldır. Ancak bazı makyaj malzemeleri çantada ya da masanızda kırılabilir ya da çok sevdiğiniz bir malzeme dibinde az kalmış olabilir. Peki kırılan ya da azalan makyaj malzemelerinizi atmamak için neler yapabilirsiniz?

Bitmek Üzere olan ve Kırılan Makyaj Malzemelerini Değerlendirme Yöntemleri

İşte bitmek üzere olan ya da kırılan makyaj malzemelerini değerlendirmek için ipuçları..

  • Eğer kullanmaktan çok zevk aldığınız ancak az kalmış olan bir allığınız varsa onu toz haline getirdikten sonra dudak parlatıcınızla karıştırarak harika bir renk elde edebilirsiniz.
  • Kuruyan maskaralar pek çok kadının sorunu. Belli bir süre geçince maskaralar kurumaya başlar ve sürmekte zorlanırsınız. Bunun için sıcak su dolu bir bardağın içinde maskaranızı bekletirseniz, tekrar yumuşadığını görebilirsiniz.
  • Tıpkı maskaralar gibi jel eyeliner da zamanla kurur. Eğer evinizde mikrodalga fırınınız varsa çok kısa bir süreye ayarlayarak jel eyelinerınızı fırında bekletebilirsiniz.
  • Kırılmış ya da az kalmış farlarınız varsa bir kabın içerisine alarak toz haline getirin. Daha sonra farı bir vazelinle karıştırın. Böylece jel bir fal elde etmiş olursunuz ve farınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

kırılan ruj

  • Rujun kırılması en büyük sorunların başında gelir. Eğer rengini çok beğendiğiniz rujunuz kurulduysanız eliniz yardımıyla ruju tüp içerisinde düzeltmeye çalışın. Sabit kalmasını sağladıktan sonra bir gün boyunca buzdolabında bekletin. Böylece rujunuz eski haline dönmüş olur. Elinizle düzeltemeyecek kadar kötü durumdaysa benmari usulü ile ruju eritip ruj kutusuna koyup buzdolabında bekletebilirsiniz.
  • Bayıla bayıla kullandığınız parfümünüz bitmek üzereyse ve şişenin dibinde kalan parfümü kullanamıyorsanız vücut losyonunuza dökebilirsiniz. Böylece en sevdiğiniz kokuyu, losyonunuzu vücudunuza sürerek kullanabilirsiniz.
  • Aynı şeyi tester olarak aldığınız ama hiç kullanma şansınız olmayan küçük parfümlerle de yapabilirsiniz.
  • Makyaj fırçalarınızın fazla yıkamadan dolayı şeklinin bozulmasından şikayetçiyseniz nemli haldeyken bir kağıt havluya sıkı sıkı sarın. Kuruduktan sonra eski şekline kavuştuğunu görebilirsiniz.

kırılmış pudra öncesi sonrası

  • Bronzer, far ya da pudranız kırılmış ya da çatlamışsa içine alkol damlatıp, kaşıkla şekil verdikten sonra buzdolabında bekletin. Kırılmış halinden eser kalmadığına şahit olabilirsiniz.

 

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir