Makyaj Teknikleri

Renkli Far Makyajı Nasıl Yapılır? Renkli Göz Makyajı önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Eğer siz de koca bir far paleti alıp içerisinden bir ya da iki rengi kullanarak göz makyajı yapıyorsanız, göz farları konusunda tavsiyeye ihtiyacınız var demektir. Özellikle yaz mevsiminde tek renkli far kullanarak makyaj yapmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Renkli far makyajı ile hem çok enerjik hem de şık bir göz makyajına ulaşmanız mümkün. Peki ama birkaç farklı far rengi nasıl uygulanır? İşte okuduktan sonra hemen ayna karşısına geçme isteği uyandıracak harika renkli far makyajı önerileri!

Renkli Far Makyajı Nasıl Yapılır?

Renkli far makyajını layıkıyla yapabilmek için 3 farklı renk kullanabilirsiniz. Elbette renkli göz makyajı yapmak için seçeceğiniz renklerin birbiriyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Birçok kişi renkli farların yalnızca özel davetlerde ya da gece makyajında tercih edilmesi gerektiğini düşünse de aslında günlük olarak da renkli far uygulayabilirsiniz. Gelelim renkli far uygulama tekniklerine..18

Öncelikle seçeceğiniz renklerin açık, orta ve de koyu tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü böylece gölgeli bir görünüm elde etmeniz çok daha kolaylaşacaktır. Önce açık rengi seçerek göz kapağınızın tamamına bu rengi uygulayın.

renkli göz makyajı nasıl yapılır

Göz pınarlarınızdan kaş bölgesine kadar bu rengi uyguladıktan sonra orta tona sahip olan farı da göz kapağınızın kırıştığı bölge olan yani kaş altında bulunan kıvrıma sürün. Bu kısma far sürerek göz şeklinizi çok daha belirgin hale getirebilirsiniz. Orta tondaki rengin ardından ise seçtiğiniz koyu tondaki rengi dilerseniz eyeliner şeklinde kirpik diplerinizden göz kapağı bitişine kadar ince bir çizgi halinde uygulayabilirsiniz.

renkli far makyajı nasıl yapılır

Daha farklı bir yöntem ise gözünüzün dış kenarlarına bir gölge halinde uygulamaktır. Eğer çukur ve küçük bir göz şekline sahipseniz ikinci yöntem sizin için daha uygun olacaktır. Daha sonra temiz bir fırça yardımı ile bu renklerin geçişlerinin daha yumuşak olması için karıştırmalısınız. Renklerin yalnızca geçiş noktalarını birbirine karıştırarak daha gölgeli bir görünüm elde etmiş olursunuz. Bu işlemin de ardından açık rengi kaş altlarınıza ve göz pınarlarınıza sürerek daha aydınlık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi seçeceğiniz farklı 3 far rengi ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Renkli Far Makyajı Modelleri

Renkli far makyajı nasıl yapılır, dikkat etmeniz gerekenler nelerdir öğrendik. Şimdi sıra renkli far makyajı modelleri arasından bir seçim yapmaya geldi. Aşağıdan renkli far makyajı önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

renkli far makyajı
renkli far
renkli far makyaj modeli

mor renkli göz far makyajı

parlak renkli göz makyajı

renkli far makyajı

renkli göz makyajı

simli renkli göz makyajı

yeşil renkli göz far makyajı yapılışı

koyu renkli göz makyajı

mor göz makyajı

Renkli göz makyajı modelleri ile ilgili önerebileceklerim bu kadar. Diğer öneri ve yazılarımızı makyaj kategorimizde görüntüleyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir