Makyaj Teknikleri

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır? Çilli Yüz Makyajı İle İlgili İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Çilli olmak, birçok kadın için bir problem olsa da aslında tüm dünyada güzel kabul edilen bir şeydir. Eğer çillerinizden rahatsız oluyor ve bu yüzden çok güçlü fondöten ve kapatıcılarla onları kapatmak için çaba harcıyorsanız bu çabadan vazgeçmelisiniz. Çünkü dünyaca ünlü kişiler arasından da çilli yüze sahip olanlar var ve oldukça güzel görünüyorlar.

Çilli Yüzler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Peki yüzü çilli olanlar nasıl bir makyaj tekniği benimsemeli ve uygulamalı? İşte Çilli yüz makyajı ile ilgili bilmeniz gerekenler 🙂

çilli yüze makyaj

Çiller genel olarak yüzünüze doğal bir görünüm katar. Bunu korumak için ağır makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Doğal makyaj sizin için en uygun makyaj türüdür. Çillerinizin tamamen kapanmasını sağlamak için kalın ve yoğun fondötenler tercih etmemelisiniz. Daha hafif fondötenler uygun ve yeterli olacaktır. Hafif yapılı bir fondöteni ellerinizle uygularsanız daha iyi bir kapatıcılık elde edeceğinizi de eklemeden geçemeyeceğim.

çilli yüz için makyaj

Eğer çillerinizin görünümünü büyük ölçüde kapatma niyetinde ısrarcıysanız önce ince yapılı bir fondöten uygulayın. Bir süre cildinizin emmesini bekledikten sonra likit bir kapatıcıyı çillerinizin bulunduğu bölgelere sürün ve elleriniz ya da sünger yardımıyla yedirin. Makyajı sabitlemek için hafifçe transparan pudra geçebilirsiniz.

çilli yüze makyaj nasıl yapılır

Çillerinizi kapatmak için üst üste kapatıcı uygularsanız cildiniz nefes almaz ve gün içinde bütün kapatıcıyı kusar. Böylece çilleriniz çok daha ön plana çıkmış olur. Bunun yerine hafif bir kapatıcılık yeterli olacaktır.

Aynı şekilde ağır bir göz makyajı yerine çok daha hafif bir makyaj tercih etmenizde fayda var. Dikkati gözlerinize çekmek için göz şeklinizi belirginleştiren bir makyaj tercih edebilirsiniz. Dumanlı göz makyajı ya da ince bir eyeliner uygun olacaktır. Toprak tonlarındaki farlar da yine sizin için uygun bir göz makyajıdır. Toprak tonlarını göz kapağınıza uygularken en açık tonu göz pınarlarınıza, bir ton koyu farı göz kapağınızın ortasında ve en koyu farı ise göz kapağınızın dışına sürerek geçişli bir göz makyajına ulaşabilirsiniz.

Çilli bir yüzü olan kadınlar genellikle açık tene sahiptir. Açık tenler için en uygun allık tonları şeftali ve açık pembedir. Ancak çilli yüze sahip olanlar genellikle daha turuncumsu saç ve kaş rengine sahip olurlar. Bu yüzden şeftali tonları çok daha uygun olacaktır.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir