Makyaj Teknikleri

Kusursuz Bir Dudak Makyajı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kusursuz bir makyajda en önemli kısımlardan biri hiç kuşkusuz ki dudak makyajıdır. Makyajı ön plana çıkaran, tamamlayan ve destekleyen ruj, makyaja son noktayı koymaktır. Ancak doğru ruj seçilmediğinde ya da yanlış uygulandığında ortaya kötü bir görünüm çıkabilir. Makyajınızın kusursuz görünümünü bozacak hatalar yapmamak için ruj sürme konusunda birkaç ipucuna ihtiyacınız var. Herkes ruj kullanıyor olsa da pek çok kişi maalesef ruju hatalı kullanıyor.

Ruj Sürerken Sık Yapılan Hatalar

İşte ruj sürerken en çok yapılan ve dikkat etmeniz gereken hatalar;

1) Dudak Bakımı Olmazsa Olmaz!

dudak bakımı

Cilt bakımına verilen önem dudak bakımına yeterince verilmiyor. Böylece çatlamış, pürüzlü bir dudakta ruj kötü bir görünüme sebebiyet veriyor. Birçok kişi bunun suçunu rujun yapısına yüklese de asıl suç dudakları ölü deriden arındırmamakta yatıyor. Rujunuzun iyi görünebilmesi için zeytinyağı ve toz şekeri karıştırarak dudaklarınıza peeling yapmalı ve ölü deriden arındırmalısınız. Ve bunu bir cilt bakım rutini olarak benimsemelisiniz.

2) Dudaklarınızı Nemlendirin

dudaklarınızı nemlendirin

Peeling gibi nemlendirme konusu da dudaklar söz konusu olduğunda ihmal ediliyor. Cildinize krem sürmekten vazgeçmiyorsanız dudaklarınızı da nemlendirmekten vazgeçmemelisiniz. Dudaklarınız hava koşullarından dolayı çatlayabilir ve pürüzlenebilir. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak nemlendirici sürmelisiniz. Rujunuzu uygulamadan önce de nemlendirici sürüp bir süre beklerseniz çok daha iyi bir sonuç alırsınız.

3) Ruju Sürdükten Sonra İyice Yedirin

dudak makyajı

Makyaj için uzun bir süre ayıran pek çok kişi ruj sürme kısmına gelince gelişigüzel bir şekilde sürüp makyajını tamamlıyor. Ancak ruj sürüldükten sonra dudaklara yedirilmelidir. Rujunuzu uyguladıktan sonra dudaklarınızı birbirine sürterek rujun emilmesini sağlamalısınız.

4) Dudak Kalemi Kullanın

dudak kalemi uygulayın

Dudak kalemi kullanmadığınızda dudak şekliniz tam olarak belirgin olmaz. Rujunuzla aynı renkte bir kalem ile dudak çevrenizi belirginleştirdikten sonra rujunuzun çok daha iyi göründüğüne şahit olabilirsiniz.

5) Ruju Sürerken Ortadan Başlayın!

ruju ortadan sürmeye başlayın

Birçok kişi ruj süremeye dudak kenarlarından başlar. Oysa ki doğru ruj sürme tekniği ortadan başlamaktır. Dudağınızın tam ortasından başlayıp dışlara doğru sürmelisiniz.

6) Rujunuzu Sürdükten Sonra Kalan Fazlalıkları Temizleyin

dudak makyajı peçete

Eğer rujunuzu sürdükten sonra dişlerinize bulaşmasından şikayetçiyseniz rujunuzu uyguladıktan sonra bir mendil yardımıyla dudaklarınızın arasında kalan fazlalıkları almalısınız.

Ne yaparsanız yapın rujunuz sizde güzel durmuyorsa yanlış bir renk tercih etmişsiniz demektir. Eğer cilt alt tonunuzla uyumlu bir ruj seçerek çok daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir