Makyaj Teknikleri

Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler ve Makyaj Hileleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüzümüzü makyajlıyken de makyajsızken de güzel gösteren kirpiklerimiz, aynı zamanda yüzümüzde en çok bakım ve özen isteyen yerimizdir. Cildinize bakım uygularken çoğu zaman kirpiklerinizi es geçersiniz. Bu yanlış bir harekettir, yüzünüze ve bakışlarınıza farklı bir hava katan kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun olması için bakım yapmalı ve makyaj uygularken ya da temizlerken özenli olmalısınız.

Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler

Peki mükemmel kirpiklere ulaşmak için neler yapılmalı? İşte kirpiklerinizin bakımı için kullanabileceğiniz, kirpiklerinizin daha uzun ve hacimli olmasına yardımcı olan yağlar;

Öncelikle düzenli olarak kirpiklerinize bakım uygulamalısınız. Bunun için birçok aktarda bulunan doğal yağlar uygun olacaktır. Uzmanların da yıllardan beri belirttiği gibi özellikle badem yağı kirpik ve kaş bakımı için en önemli yağlardan biridir. Bakım yaparken de bu yağları kullanacaksınız. Badem yağının yanı sıra hint yağı da kirpiklerin uzamasını ve gürleşmesini sağlayan yağlar arasında yer alıyor.

Dilerseniz direkt olarak bu yağları dilerseniz de zeytinyağı, e vitamini yağı gibi diğer yağlarla karıştırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu yağları uygulamadan önce mutlaka makyajınızı temizlemiş olun. Kulak çubuğu yardımıyla bu yağları kirpiklerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak hem daha pratik olması açısından hem de gözünüze kaçıp yakmaması için bitmiş bir maskaranın fırçasını da kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce iyice temizlediğinize emin olun.

İşte kirpikleriniz için uygulayabileceğiniz bakım tarifi;

kirpik bakımı öncesi sonrası

Kirpiklerinize harika bir bakım yapacak yağ maskesi için 1 yemek kaşığı aleo vera jeli, 1 çay kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı vazelin ve 1 çay kaşığı hint yağını karıştırın. Her gece yatmadan hemen önce kirpik diplerinize bu karışımı uygulayın. Düzenli kullanım ile bir süre sonra kirpiklerinizin hem daha dolgun hem de daha uzun olduğunu göreceksiniz.

Mükemmel Kirpikler İçin Makyaj Hileleri

Gelelim kirpiklerin güzel görünmesi için yapılabilecek makyaj hilelerine.

kirpik makyajı

  • Öncelikle rimel sürerken mutlaka kirpiklerinizi tarayarak sürmelisiniz. Kirpik diplerinizden başlayarak uçlarına doğru ufak çapraz hareketlerle uygularsanız kirpikleriniz çok daha düzgün duracaktır.
  • Elbette sürdüğünüz maskaranın kaliteli olması da önem taşıyor. Güvenilir markalardan bir maskara edinerek çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Çünkü kalitesiz ürünler hem kirpiklerinizin kötü görünmesine sebep olur hem de dökülmelere yol açabilir.
  • Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için iki kat maskara uygulayabilirsiniz. Ancak ikinci katı sürmeden önce çok fazla beklememenizde fayda var. Çünkü birinci kat kuruduktan sonra ikince katı sürmeye kalkarsanız kirpikleriniz yapışacak ve kötü bir görünüm oluşacaktır.
  • Kirpiklerinizin her zaman güzel olması için kesinlikle göz makyajınızı silmeden uyumamalısınız. Temizlenmeyen makyaj kirpiklerinizin cansız ve sağlıksız olmasına sebep olacaktır.

Kirpikler için uygulayabileceğiniz makyaj hileleri ve bakım önerileri bu kadar. Diğer öneri ve ipuçları için makyaj kategorimize göz atmak isteyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir