Cilt Bakımı

Ciltteki ton farklılıkları nasıl giderilir? – Cilt Bakımı Maskeleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüzde meydana gelen ton farklılıkları kadınların korkulu rüyasıdır. Her kadın sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak ister. Yaşın ilerlemesi ile birlikte özellikle yüz çevresinde meydana gelen ton farklılıkları daha fazla artmaktadır. Bu duruma sebebiyet veren herhangi bir şey olabilir. Bunlar yanlış makyaj malzemesi kullanımı , güneş ışınları ve cilt bakım ürünlerinden tutunda genetik yatkınlığa kadar uzanabilir.Çevresel faktörler ve güneş ışınları yüzünden oluşan ton farklılıkları çeşitli ürünler kullanılarak yok edilebilir. En önemlisi sorunun devam etmesi ve büyümesi engellenebilir. Tabi bunun için doğru ürünleri kullanmak çok önemli. Doğru ürünler kullanarak yaptığınız bakım sonucunda ton farklılıklarının yanı sıra cilt lekelerinin de önüne geçmeniz mümkün.
Ciltteki ton farklılıkları nasıl giderilir?
Cildiniz için bakım yapmadan önce doğru teşhis koymak çok önemlidir. Kadınların çoğu cildinde meydana gelen lekeleri, ton farklılıkları ile karıştırır.İşte bu noktada doğru teşhis konulup ona göre bir bakım yapılmalıdır. Çünkü cildinizde meydana gelen ton farklılıklarını ve ton dengesizliklerini çözmek, cilt lekelerini tedavi etmekten daha kolaydır. Cilt lekelerini engellemek için yaz – kış demeden güneş ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanmalısınız ki sorununuz daha fazla ilerlemesin. Unutmayın ki yaş ilerledikçe güneşin cildinize olan zararı ve etkisi daha yıpratıcı olacaktır. Bu sorununuz için krem seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler var.Bunlardan en önemli 3 şey ;

  • Kimyasal koruma sağlayan kremler yerine fiziksel koruma sağlayan kremleri kullanmak
  • Mineralli güneş koruyucu kullanmak
  • Diğer dikkat edilmesi gereken şey ise paraben içermeyen cilt bakım ürünlerine yönelmektir

Ciltteki ton farklılıkları için maskeler

Evet şimdi geldik ciltteki ton farklılıklarının çözümüne! Şimdi “Ciltteki ton farklılıkları nasıl giderilir?” , “Ciltteki ton farklılıkları için maske  nasıl yapılır?” gibi sorularınıza cevap bulacaksınız. Cildinizde meydanda gelen ton farklılıklarını aşağıdaki maske tariflerini uygulayarak kolayca çözebilirsiniz. Ancak maskelere geçmeden önce bir kaç şey hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Dikkat ettiyseniz bu tarz sorunların çözümü için uygulanan maskelerde karbonat bulunmaktadır. Bunun sebebi renk açma gibi bir özelliği vardır ve bu yüzden uygulandığında güneş lekesinden tutunda, siyah nokta ve ciltteki ton farklılıkları gibi sorunlarınızın önüne geçmenize yardımcı olur.

Yoğurt ve Karbonatlı cilt bakımı maskesi

Ciltteki ton farklılıklar için yoğurt karbonat maskesi

Yukarıda karbonatın cildinizdeki ton farklılıklarını nasıl engellediğini anlatmıştım. Şimdi bu sorunu gidermek için cilt bakım maskesi nasıl hazırlanır onu anlatacağım.İhtiyacınız olacak malzemeler sadece yoğurt ve karbonat!

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Malzemeleri bir kase içinde karıştırıyoruz. Karbonatın etkisi ile maskemiz biraz kabaracak. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.Daha sonra yüzünüze (göz ve dudak kısımlarına gelmemesine özen göstermenizde fayda var) uyguluyorsunuz. Ortalama 25- 30 dakika kadar bekletmeniz ve daha sonra ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Bu işlemleri bitirdikten sonra ise soğuk su ile tekrar yüzünüzü yıkamalısınız. Not: Eğer hassas bir cilde sahipseniz 10 dakikadan fazla bekletmeyiniz!

İşte bu kadar kolay! Şimdi ton farklılıklarını giderebileceğiniz doğal cilt bakımı maskemize geçiyoruz..

Yüzdeki ton farklılıkları için maske

Ton farklılıkları için Maydonoz maskesi

Yüzünüzdeki ton farklılıkları için doğal bir maske arıyorsanız okumaya devam edin.. Aşağıdaki maske ile cildinizdeki ton farklılıklarını dengeleyebilirsiniz. Bunun en güzel yanı iste tamamen doğal olması! Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler 3 tane. Bunlar 1 demet maydanoz, su ve beyaz kil. Öncelikle maydanozun saplarını kaynatacaksınız. Sapların kaynadığına ve yumuşadığına emin olduğunuzda, yapraklarını da üzerine ekleyerek kaynatmaya devam edeceksiniz. Daha sonra kaynayan suyu ve maydanozları ayıracaksınız.Yani suyu ve maydanozları farklı bir kaba alacaksınız. Farklı kaba aldığınız maydanozları ise iyice ezeceksiniz ve üzerine göz kararı ile maydanoz suyu ve beyaz kil ekleyeceksiniz. Göz kararı derken yaptığınız maskenin çok katı olmaması lazım. Ne katı olacak ne de sıvı. Bunu kendiniz ayarlamalısınız.

Maskeyi uygulamadan önce kesinlikle cildinizi temizlemelisiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa, uygulamadan önce 2 kere temizlik yapmanızda fayda var.Çünkü cilt yağlı olduğunda yapılan bakımın etkisi cildin emilimini azalttığı için daha az olacaktır. Cildinizi temizlediğinizden emin olduğunuzda maskeyi cildinize uygulayıp tamamen kuruyuncaya kadar bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su ile birlikte yüzünüzü temizleyin. İşte bu kadar kolay!

Eğer siyah noktalar için bir tedavi arıyorsanız , siyah nokta maskesi nasıl yapılır başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.


12 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir