Cilt Bakımı

Siyah nokta maskesi nasıl yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Siyah noktalar maalesef birçok bayanın korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Her gün yaptığımız makyaj, yağ ve kir birikintileri, düzenli temizlenemeyen ciltler siyah nokta oluşumu için zemin hazırlar. Size vereceğim öneriler ile siyah nokta sorunuyla rahatlıkla başa çıkabilirisiniz. Kozmetik ürünlerden ziyade evde yapabileceğiniz doğal ve bitkisel ürünlerden oluşan maskeler hem cildiniz için daha etkili ve zararsız bir bakım olacaktır Unutmamanız gereken ilk kural düzenli cilt temizliği ve gözenekleri tıkayan, cildin nefes almasına engel olan fondöten, kapatıcı gibi ürünler yüzünüzde iken asla uyumamak.

Siyah noktalar için yüz maskeleri

Siyah noktalardan kurtulmak için profesyonel cilt bakımı yaptırabileceğiniz gibi siyah noktalar için aşağıda verdiğim maske tarifleri ile evde kendi bakımınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan siyah nokta için maske tariflerimi anlatmaya başlıyorum.
siyah nokta için maske

Siyah nokta Maskesi
Bir kaseye biraz karbonat koyun. İçine bir kaç tatlı kaşığı su ilave edip, maske kıvamına getirin. İyice karıştırın. Siyah noktalarınızın olduğu yere sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Yüzünüzü yıkayıp durulayın. Haftada bir bu uygulamayı tekrarlayın.

Maske 2

Yarım kase yoğurt ve yarım limon suyunu iyice karıştırıp krem kıvamına getiriniz. Daha sonra temizce yıkadığınız yüzünüze yavaş yavaş yedirerek gözaltlarınıza değdirmeden sürünüz. On beş dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce yıkayınız. Haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

siyah nokta için maske tarifi

Maske 3

Yumurta akı ve bir limon suyunu cezveye ekleyip karıştırın ve ocakta hafifçe ılıtın. Ilık halde olan karışımı cildinize uygulayın ve yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin. Süre sonunda cildi temizleyip yıkayın. 4 günde 1 cilde uyguladığınızda siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Maske 4

Bir miktar suyun içine yabani kekik yaprağı, taze nane, ıhlamur yaprakları ekleyip 15 dakika boyunca kaynatın. Karışım ılıdığında süzerek cam kaseye alın ve cildinize kompres yaparak pamukla uygulayın, yıkamayın. Haftada iki kere bu bitkisel karışımı cildinize uygulayabilirsiniz

Siyah noktaların cilt gözeneklerinde biriken yağ, toz ve kirin gözeneği tıkamasıyla oluştuğunu söylemiştim. Bunu önlemenin en iyi yolu gün içinde yüzünüzü sık sık doğru losyon veya sabunlarla yıkamaktır. Ayrıca iyi bir temizleyici losyon kullanmak siyah nokta oluşumunu önemli oranda azaltır. Yağlı bir cildiniz varsa siyah nokta oluşumuna daha yatkın demektir. Bu yüzden düzenli cilt temizliğinizi aksatmayınız.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir