Cilt Bakımı

Kışın cilt bakımı nasıl yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Nasıl ki yaz mevsiminde güneş ışınları ve havadaki nem oranı cilt sağlımızı etkiliyorsa ve bunun için özel bir bakım gerektiriyorsa; Kış mevsiminde de cilt bakımınız için farklı uygulamalar ve bakım yapmanız gerekir. İşte bu konuda size kış mevsiminde cilt bakımı nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğim.

Kışın cilt bakımı

Kadınların çoğu kış mevsiminde ciltlerinde kuruluk, pullanma gibi problemler yaşıyor.Kış mevsiminde en yaygın yaşanan sorunlardan birisi kuru cilt, kutu saç ve dudak çatlaması. Bu tarz durumlar geçiçi gibi gözüksede düzenli ve doğru bakım yapmadığı takdirde uzun vadede cilt kırışıklığına ve saç kaybına kadar  büyük sorunlara dönüşebilirler. İşte bu yüzden bakım ürünlerinizi kıyafet seçer gibi mevsime göre özel olarak seçmekte ve uygulamakta fayda var.Kışın cilt bakımı yaparken ihtiyacınız olacak ipuçlarını anlatmaya başlıyorum!
çatlak dudak bakımı

    • Kullandığımız parfümlerin içinde bulunan alkol cildinizin daha hızlı kurumasına ve zarar görmesine sebep olabilir. Bunun için tabi ki parfüm kullanmayın demeyeceğim, tek yapmanız gereken kullandığınız parfümü direk olarak teninize değilde giydiğiniz kıyafete sıkmak.
    • Eğer cildiniz kuru cilt tipi ise kış mevsiminde daha fazla dikkatli olması gereken insanlardansınız demektir. Cilt bakımınız için daha özen göstermelisiniz. Bunun için ilk yapacağınız şey alkol içerek tonikleri kullanmamak ve özel serum gibi bakım ürünleri kullanmak.
    • Eğer cildinizde kırışıklık,leke ve sarkma benzeri sorunlar var ve bunları çözmek istiyorsanız, acele edin! Çünkü kış aylarında güneş ışınları diğer mevsimlere göre çok daha az aktif olduğu için cilt bakım uygulamalarının bazıları kış aylarında yapılır.Örnek vermek gerekirse yüz derisine yapılan lazer uygulamaları bunlardan biridir ve kış mevsimi uygulanması daha iyi sonuçlar verir.

kışın cilt bakımı

  • Kış aylarının soğuk ve rüzgarlı havası cildinizi kurutur , bunun sonucu olarak kaşıntı, pullanma ve çatlaklar oluşur. Özellikle yüz ve ellerde yaşanan bu durum için dışarı çıkmadan önce ellerinize ve yüzünüze nemlendirici krem takviyesi yaparak bu kurumayı ve bu kurumanın sonucu olan çatlama ve pullanmaların önüne geçebilirsiniz. Özellikle elinizi her yıkadıktan sonra krem sürmeniz daha fazla koruma sağlayacaktır.
  • Eğer duş jeli kullanıyorsanız, kışın bundan vazgeçmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Duş jelleri vücutta su kaybı yaparak pullanmalara sebep olabilirler. Bunun yerine özel yağlar veya kremler kullanabilirsiniz. Şahsi görüşümü merak ediyorsanız, cilt bakımınız için en doğal ve faydalı temizlik ürünü olan zeytinyağı sabununu tercih etmeniz. Zeytinyağı sabunu saçlara faydasıyla bilinir. Çoğu insan aslında cilde faydalı olduğunu , deriyi beslediğini ve bu yüzden saçlara fayda sağladığını bilmez. Çok faydalı ve sağlıklı bir üründür. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz zeytinyağı sabununun faydaları isimli konumuzu mutlaka okumanızı öneririm.
  • Kışın cilt bakımı yaparken bilinmesi gereken en önemli şey vücudun ve dolayısıyla cildin bu aylarda su kaybetmesidir ve bu mevsimde yaşanan cilt sorunlarının bunun ile ilgili olmasıdır.Bu mevsimde çok fazla su ihtiyacınız olmasada bol bol su tüketmenizin cildiniz için büyük faydası vardır.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir