Soru-Cevap

Cildim Çok Kuru Bunun İçin Nasıl Bir Bakım Önerirsiniz?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Sevgi Sormuş

Son 2 ay benim için hem stresli geçti hem de kendimle pek ilgilenemedim.Cildimin kuruduğunu hissediyorum.Bunun için evde yapabileceğim kolay bakım önerileri veya maske tarifiniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap

Merhaba. Bahar aylarında insana çöken rehavet ve mevsimsel geçişlerin etkileri, cilt üzerinde de olumsuz etkiler yaratır. Bu yüzden acil bakım önerileri her zaman işe yarar. Kuru ciltler, yoğun bakım ister. Bu yüzden cildinizi mutlaka yoğun nemlendirici maskelerle nemlendirmeli ve günlük bakım kreminizi yoğun nemlendirme özelliği olan ürünlerden seçmelisiniz.

Cildinizi temizlerken sabun ve köpük gibi kurutucu ürünler kullanmamalısınız. Yüz temizleme sütleri ya da yağlar tercih edebilirsiniz. Kullandığınız makyaj malzemelerinde de yağ bazlı özellik olmasını tercih etmelisiniz. Yoğun nemlendirici bir bakım için avokado, aloe vera yağı ve badem yağını karıştırarak yüzünüze ince bir tabaka halinde sürüp 20 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su ile yıkadığınız yüzünüzü, kendi nemlendiriciniz ile nemlendirerek bakımınızı tamamlayın.

Mutlaka her gün nemlendirici kullanmanız gerekir. Kuru ciltler kırışmaya daha yatkındır ve rüzgar, güneş gibi doğal etkenler dahi kurumayı arttırır. Bu yüzden her gün düzenli olarak kreminizi sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Yaz kış güneş koruyucu krem kullanarak cildinizi güneşin zararlı etkilerinde de korumanız önemlidir.

Kuru ciltler için bakım maskesi başlıklı konumuzdaki maskeyi uygulayarak bakım yapabilirsiniz.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir