Cilt Bakımı

Kuru Ciltlerin Bakımı için Kolay Maske

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kuru ciltler en hassas cilt tiplerinden biridir. Bu nedenle bakımına diğer cilt tiplerine nazaran daha fazla hassasiyet gösterilmelidir. Bu cilt tipinde nem oranı düşüktür ve gözenekler küçüktür. Bu nedenle ciltte çatlamalar meydana gelebilir. Ciltteki çatlama ve gerginlikleri gidermek için cilt sıklıkla nemlendirici kremlerle desteklenmelidir. Özellikle kış aylarında bu durumla daha fazla karşılaşmak mümkündür.

Toplumumuzun kendi cilt bakımlarıyla alakadar oluşu büyük sorun haline getirilmiş durumdadır. Oysaki cilt bakımı kendi cildimizle alakadar oluşumuz motive olmamızı sağlar. Cildimizin bakımlı olması kendimize olan güvenimizi artırır. Kuru cilt gergindir ve can sıkıcıdır. Ciltteki yağ seviyesinin aza indirgenmiş durumudur. Yağ salgılama oranı düşük olduğu için ciltte kuruma ve sonrasında soyulmalar meydana gelebilmektedir.

kuru cilt bakımı

Bu sebeple kuru cilt yapısına sahip insanlar su tüketimlerine özen göstermeli ve gün içerisinde bol miktarda su tüketmelidirler. Kuru cilt tipine sahip olan insanların karşılaştıkları başka bir sorun da erken yaşlanma ve ciltte kırışıklıkların olmasıdır.

Kuru Cilt İçin Maske Tarifi

Kuru cilt bakımı zahmet ve özen gerektirir. Bu cilt tipine sahip olan insanlar güneş kremi ve nemlendirici krem ve tonikler kullanmalıdırlar. Ayrıca kuru ciltler için bitkisel içerikli birçok maske bulunmaktadır. Bunlardan birisi de cildinize iyi geleceğini düşündüğüm ve uygulaması basit olan yoğurt maskesi.

Maskenin yapılışında gerekli olan malzemeler;

-2 kaşık yoğurt

-1 tane limon

-Pamuk

Maskenin Yapılışı;

Belirtilen miktardaki yoğurdu ve 3-4 damla limonu bir kap içinde karıştırın ve daha önce temizlemiş olduğunuz yüzünüze pamuk yardımıyla sürün. Maskeyi yüzünüzde 10-15 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki gün uygulayarak cildinizi nemlendirecek ve cildinize daha parlak bir görünüm kazandıracaksınız.

Kuru cilt tipi doğru ürünler ve düzenli bir bakımla yerini sağlıklı bir cilde bırakabilir. Önemli olan cildinizi tanımanız ve cildiniz için doğru ürünleri bulmanız ve bunları istikrarlı şekilde kullanmanız. Bu şekilde hem cildiniz daha sağlıklı görünecek hem de sizin daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Su kuru ciltler için en önemli kurtarıcıdır. Suyun çiçeği canlandırdığı gibi cildinizin canlanabilmesi için su tüketimine önem vermelisiniz. Ayrıca nemlendirici tonikler ile her gün cildinizi temizleyip nemli kalmasına yardımcı olmalısınız. Bunları yapmak hem cildinizi hem de kendinizi iyi hissetmenize sebep olacaktır. Diğer önerilerimiz ve maske tariflerimiz için cilt bakımı kategorimizi incelemeyi unutmayın 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir