Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı İçin Maske Tarifleri ve Cilt Bakımı Maskeleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnsan hayatı boyunca sağlığına dikkat etmek zorundadır. Sağlıklı beslenen kişiniz cildi daha parlak ve güzel olmaktadır. Sağlıksız beslenen kişinin ise daha solgun, göz altlarında morluklar olmakta ve benzi sarı kahve arasında olmaktadır. Sağlığımıza dikkat ettiğimiz, sağlıklı beslendiğimiz, günlük 2 litre su içmeye dikkat ettiğimiz ve alkol, sigaradan uzak durduğumuz takdirde, daha sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra, yapılması gereken bir takım bakımları ihmal etmemek gerekir. Yer çekimine bağlık olarak ilerleyen yaşlarda ciltte hyaluronik asit azalmaktadır. Bu madde cildin kolajen ve elastik yapısını sağlayan bir maddedir.

Cilt Bakım Maskeleri

Yaşlanmaya bağlı olarak bu madde azaldığı için ayrıca yer çekimine bağlı olarak ciltte ve vücutta sarkmalar olmaktadır. Cilt bakım maskeleri anlamında evde uygulayarak sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sivilce problemi yaşayanlar, bir tatlı kaşığı balın içerisine, bir çay kaşığı tarçın ekleyip karıştırarak temiz olan yüzünüze sürerek 15 dakika bekletip yıkadığınız takdirde sivilce probleminden kurtulabilirsiniz. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken bala veya tarçına alerjinizin olmamasıdır. Cilt lekeleri ve cilt kırışıklığı konusunda sorunlar yaşayanlar için önerilen maskelerin başında kil maskesi gelmektedir.

Cilt Bakımı İçin Kil Maskesi Tarifi

kil ile cilt bakım maskesi

Kil maskesi uygulamak istediğinizde ihtiyaç kadar kil maskesinin içerisine macun kıvamına gelene kadar gül suyu eklenir. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar beklettikten sonra temiz olan cildinize uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar cildinizde bekleterek, sonrasında ılık suyla güzelce yıkamalısınız. Sonrasında gül suyu ile tonik yaparak işlemi tamamlamış olursunuz. Bu sayede cilt lekeleri, cilt yapısının bozularak sarkması, sivilce problemleri gibi sorunlara çare olmaktadır. Bu sayede bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Türk Kahvesi İle Cilt Bakımı Maskesi Tarifi

türk kahvesi ile cilt bakım maskesi

Aynı zamanda cilt bakım maskeleri içerisinde Türk kahvesi içmeyi sevenler için bir maske tarifi var. İçmiş olduğunuz Türk kahvesinin telvesini temiz olan cildinize sürerek 15 dakika beklettiğinizde nemlenmiş pamuk gibi bir cilde kavuşurken aynı zamanda da siyah nokta probleminden de kurtulmuş olursunuz. Evde uygulayacağınız maskeler ile daha sağlıkla parlayan, canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yaşınız ilerlemeye başladığı zaman cilt bakım maskeleri uygulamaları yapmak estetik ve psikolojik açıdan son derece önemlidir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir