Soru-Cevap

Saçlarımı Daha Parlak Göstermek İçin Ne Yapmalıyım?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Tuğba Sormuş

Saçlarım eskisine göre çok daha mat görünüyor. Daha parlak olmasını nasıl sağlayabilirim?

Cevap

Saçlar dış etkenler, sık yıkama, nem kaybı ve kimyasal işlemlerden dolayı parlaklığını yitirirler. Bu yüzden düzenli olarak bakımlarının yapılması önemlidir. Saçlarınız sağlıklı olsa bile her hafta bir kez saç bakım maskelerinden birini kullanabilirsiniz. Marketlerde satılan ürünler bile işinize yarar. Ancak doğal ürünler tercih etmek istiyorsanız, saç bakım yağlarının gücünden faydalanabilirsiniz.

Aktarlarda satılan badem yağı, yılang yılang yağı, entele yağı, sarımsak yağı, susam yağı ve Hint yağı karışımını haftada bir gün saçlarınıza sürerseniz parlaklığının arttığını göreceksiniz. Saçlarınızı düzenli olarak saç bakım yağları ile nemlendirmeniz de oldukça önemlidir. Saç bakımında en önemli çözüm saç bakım rutinlerini düzenli olarak uygulamaktır. Saçlarınız için parlaklığını yitirmiş mat saçlar için olan ürünleri kullanabilirsiniz. Dönem dönem şampuanınızı da değiştirmeniz iyi olacaktır.

Birçok mat saç sorununda en iyi çözüm olan, mayonez ve yumurta sarısı maskesini kullanabilirsiniz. Bu maskede haftada bir gün kullanıldığında, saçlar gözle görülür ölçüde parlaklık kazanır. Bu yüzden düzenli olarak saçları yıkamak, her yıkamada şampuan kullanmamak oldukça önemlidir.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir