Soru-Cevap

Zeytinyağı Cilde Nasıl Uygulanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Eda Sormuş;

Zeytinyağı ile cilt bakımı yapılabileceğini duydum. Zeytinyağı gerçekten cilde faydalı mı? Eğer faydalıysa ve zeytinyağı ile cilt bakımı yapılıyorsa nasıl uygulamalıyım?

Cevap

Merhaba 🙂 Öncelikle evet zeytinyağı cilt için oldukça faydalıdır. Cilt bakımınızı zeytinyağı ile gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Günümüzde bütün teknolojik gelişmelere rağmen sağlık alanında eskiye yani doğal dönüş başladı. Birçok sorunun çaresi doğada bulunan ürünler sayesinde giderilmeye başlandı. Zeytinyağı da bu ürünlerden biridir.

Her geçen gün yeni bir yararını öğrendiğimiz zeytinyağı vücut içerisine olduğu kadar dışı içinde önemli bir düzelticidir. Özellikle derideki bozulma ve kuruluğun giderilmesinde önemli bir etkendir. Asırlardır cilt ile ilgili sorunlarda ilaç olarak kullanılmıştır. Bunları öğrendiğinizde aklınıza gelen soru şu olacaktır. Peki, zeytinyağı cilde nasıl uygulanır.

Öncelikli olan sorunun kaynağını iyi bilmek gerekir. Sorunun kaynağı giderildikten sonra temiz pamuklu bir bezle veya pamukla yavaş yavaş masaj yaparak günde iki kez uygulamak yeterli olacaktır. Cildinizdeki deforme veya kuruluğun azaldığını göreceksiniz. Zeytinyağı içerisinde barındırdığı etkin maddeler sayesinde cildinizdeki değişimi gerçekleştirir.

İçinde cildinizin onarılmasını sağlayan besin ögeleri bulunduran yağın yan etkisi yoktur. Doğal zeytinyağları asırlar boyunca ilaç kaynağı olarak görülüp çocuk yaşlı demeden kullanılmıştır. Ne yazık ki birçok insan bu mucizevi doğal ürünün yeni farkına varıyorlar.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir