Soru-Cevap

Papatya ile Saç Nasıl Açılır? Papatya Saça Nasıl Uygulanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Nimet Sormuş;

Merhaba, bir arkadaşım papatya ile saç açılabileceğini söyledi. Saçıma nasıl uygulamalıyım bilgi verir misiniz?

Cevap

Merhaba 🙂

Gripte soğuk algınlığında ya da rahatlamak için kullanılan papatya çayı saçların rengini açmak içinde kullanılır. Piyasada içeriğinde papatya bulunan ve saç açmak için kullanılan ürünlerin yanı sıra bunu daha ucuz hale getirmek için evde kendimizde papatya suyunu yapabiliriz.

Papatya saça nasıl uygulanır şimdi onu anlatalım. Bu papatya suyunu taze ya da kurutulmuş papatya veya poşet papatya çaylarıyla hazırlayabiliriz. 10-15 papatya çiçeğini ya da 7- 8 papatyalı çay poşetini küçük bir yerde kaynattığınız suya atın ve altını kısın. 15 dk bu şekilde demlendikten sonra ocağın üstünden alın ve soğuması için bırakın. Soğuduktan sonra içine attığınız papatyaları ya da papatyalı poşet çayları içinden çıkartın.

Bu suyu saç bakım kürü olarak şampuana ekleyerek ya da durulama suyunuza ekleyerek kullanabilirsiniz. Yaz aylarında uyguladığınız takdirde daha hızlı şekilde saçlarınız sararacaktır. Bu yüzden sıcak havalarda papatya suyuyla saçlarınızı duruladığınızda papatya suyunu durulama suyunuza az ilave ederek uzun sürede sararmasını sağlamanız saçlarınızın yıpranmasına engel olur.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir