Soru-Cevap

Tonik Nasıl Sürülür?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Burçin Sormuş;

Tonik cilde nasıl sürülür?

Cevap

Merhaba 🙂

Cilt bakımı son derece önem verilmesi gereken bir konudur. Cildimize ne kadar iyi bakarsak, cildin daha temiz ve daha genç görünmesini de sağlamış oluruz. Gün içerisinde rüzgâr, toz, makyaj gibi faktörler yüzümüzde kirin oluşmasına neden olur. Bunu görmesek de bu faktörler, gözeneklerin kapanmasına neden olmaktadır. Cilt temizliği her akşam mutlaka yapılmalıdır. Bunun için tonik uygulamak çok doğru bir tercih olacaktır.

Tonik Nasıl Uygulanır?

Bazılarımızın aklına, tonik nasıl uygulanır, sorusu gelebilir. Bunun için öncelikle yüzünüzü iyice yıkmanız gerekir. Daha sonra pamuk yardımı ile tonik yüze sürülür. Önemli olan toniği bütün yüze güzelce uygulamaktır. Tonik hem makyajı hem de gözle görülmeyen yüzümüzde var olan siyahlıkları temizler.

Belirli bir süre kullandıktan sonra yüzdeki meydana gelen değişimi siz de fark edeceksiniz. Toniklerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Mesele, cildinizde herhangi bir sorun mevcutsa ona göre cilt toniği kullanmanız gerekecektir.

Genellikle tonikler akşam yatmadan önce uygulanır. Cilt dinlenir ve ertesi güne daha canlı ve temiz bir görüntü elde etmiş olursunuz. Yaşınız kaç olursa olsun, cilt bakımı her zaman önemlidir. Tonik kullanırken, cildinizi hem korumuş olursunuz hem de arınmış

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir