Makyaj Teknikleri

Yuvarlak Yüzler İçin Makyaj Önerileri ve İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz ve yüzünüzü çok daha ince ve de uzun göstermek istiyorsanız çeşitli makyaj hileleriyle bu görünümü elde edebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü kadınlar genellikle dolgun yanaklardan şikayet eder. Yuvarlak yüzü çok daha çekici ve ince göstermenin çok kolay yolları var. İşte üzünüzü güzel gösterecek ve istediğiniz görünüme kavuşturacak makyaj tüyoları.

Yuvarlak Yüzler İçin Makyaj

Öncelikle cilt makyajında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Cilt renginize uygun bir kapatıcı edinerek cildinizdeki lekeleri yok ederek, cilt tonunuzu eşitlemelisiniz. Daha sonra bronzer ya da cilt renginizde biraz daha koyu bir kapatıcı yardımıyla elmacık kemiklerinizin altına, alnınızın saçınızla birleştiği noktaya ve çene altınıza gölge oluşturun. Böylece yüzünüz çok daha daralmış olacak. Elbette bu kontür uygulamasından sonra bu ürünleri yüzünüze iyice yedirmelisiniz.Aşağıdaki görseli inceleyerek yuvarlak yüz tiplerinde kontür uygulamasının nasıl yapıldığını kavrayabilirsiniz.

yuvarlak yüz kontür makyajı

Yüzün ince görünmesi için allık kullanımı büyük önem taşır. Bu açıdan cilt makyajınızı bitirdikten sonra yüzünüzün tamamına transparan pudra sürün. Daha sonra allığınızı tam yanak kemiğinizin üzerine uygulayın. Aynı allığı gözlerinizin dış köşelerine ve de burun diplerine de uygulamayı ihmal etmeyin. Bu yöntemler yüz tipinizin daha uzun göründüğünüzü fark edebilirsiniz.

Yuvarlak olan yüz şeklinin daha oval ve ince görünmesi için dikey çizgilere ihtiyaç vardır. Bu görünümü de kaşlarınızla elde edebilirsiniz. Açılı kaş şekli kullanarak bu görünüme ulaşmanız mümkün. Göz makyajınızı da buna göre yapmanızda fayda var. Kaş çizgisine kadar olacak şekilde açık bir ton farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Koyu göz farlarını ise göz çizginizin tamamına uygulamalısınız. Aynı şekilde kirpiklerinizin dış kısmına da daha fazla rimel uygulamalısınız. Bu açıdan kuyruklu eyeliner makyajı doğru bir seçim olabilir. Kaş kemiğinizin üzerine aydınlatıcı sürerek kaşlarınızın yüksek görünmesini sağlayabilirsiniz. Eyeliner uygularken mutlaka gözünüzün iç kısmından ince başlayan ve de dış kısma doğru kalınlaşan bir çizgi çekmeye özen gösterin. Göz pınarlarınıza da aydınlatıcı sürmeyi ihmal etmeyin. İşte bu tür makyaj tüyoları ile yuvarlak yüz hatlarınızı daha ince ve de uzun göstermeniz mümkün. Çeşitli makyaj hileleri ile yüzünüzü istediğiniz şekle sokabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir