Cilt Bakımı

Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin Günde 3 Fincan Yeşil Çay!

tarafından tarihinde yayınlandı.

Güzelliğin ilk ve en önemli şartı canlı, temiz ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Güzel bir cilde sahip olduktan sonra her türlü makyaj ürünüyle güzelliğinizi perçinleyebilirsiniz. Bunun için cilt sorunlarınızı makyajla kapatmak yerine öncesinde bu sorunları gidermeli ve cildinizi doğal güzelliğine kavuşturmalısınız. İşte bunun için yapılacak en iyi şeylerden biri yeşil çayı hayatınıza katmak olacaktır. Yeşil çay, cilde canlılık ve parlaklık katan harika bir besin. Gün içerisinde 3 fincan yeşil çay içtiğinizde cildiniz için harika bir şey yapmış olursunuz.

Yeşil Çayın Cilde Faydaları

yeşil çay

Birçok uzmanın da belirttiği gibi yeşil çay kırışıklıklara çok iyi geliyor. Ancak yeşil çay içmeye başlamak için önce kırışıklıkların oluşmasını beklemenizde gerek yok. Ne kadar erken başlarsanız cildiniz için o kadar iyi bir şey yapmış olursunuz. Çünkü yeşil çay yüksek miktarda antioksidan içerdiği için cildinizin yenilenmesini hızlandırarak daha canlı bir hale getirir. Cildin kolajen üretimini de hızlandıran yeşil çay, yaş ilerledikçe oluşan cilt sorunlarını da geciktirmenizi sağlar.

yeşil çay göz poşeti

İçmenin yanı sıra göz çevrenize koyacağınız yeşil çay poşetleri ile morluklardan ve şişliklerden kurtulabilir ve gözlerinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle yaz mevsiminde bacaklarda oluşan sorunlar çok daha can sıkıcıdır. Selülit ve varis gibi sorunlar bacakların hem kötü görünmesine hem de cildin daha erken yaşlanmasına sebep olur. Gün içinde tüketeceğiniz 3 fincan yeşil çay ile pürüzsüz ve sağlıklı bacaklara ulaşmanız mümkün. Yeşil çay ödem giderdiği için de sağlığınız ve vücudunuz için oldukça yararlıdır.

Yeşil çayın vücuda faydaları saymakla bitmez. Kepek, saç dökülmesi ya da cansız saçlar gibi sorunlarınız varsa yeşil çay içmelisiniz.Bunun yanı sıra her yemek sonrası içtiğiniz yeşil çay diş etlerinizi ve diş sağlığınızı korur. Aynı zamanda ağız kokusunu da giderir.İçeriğinde bulunan antioksidan sayesinde güneş ve yaşlılık lekelerine karşı da birebirdir.

Özellikle yazın oluşan cilt lekelerinizi gidermek için 3 poşet yeşil çayını ve limon suyunu sıcak suda beklettikten sonra soğutup cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin her bölgesi için yararlı olan yeşil çayını hayatınıza katmak için vakit kaybetmeyin!


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir