Cilt Bakımı

Gelin Adayları İçin Cilt Bakım Önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğüne hazırlanma süreci özellikle gelin adayı için oldukça zor ve streslidir. Her şeyin kusursuz olması için büyük bir çaba harcanması gerekir. Bu koşuşturma içerisinde stres seviyesi bir hayli yüksek olduğu için hem psikolojik hem de cilt bakımından bir takım sorunlar çıkabilir. Düğün günü kusursuz görünmek için gelinlik, saç, ayakkabı gibi detayları hallederken cilt bakımınızı da kesinlikle ihmal etmeyin. Hem stres ve yorgunluğun cildinizi etkilemesini engellemek için hem de düğün gününüzde pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için bazı bakımlara ihtiyacınız var. İşte gelin adayları için cilt bakım önerileri

gelin cilt bakımı nasıl yapılmalı

  • İlk öneri kesinlikle ama kesinlikle düğününüze bir ay kala yeni bir ürün denememeniz. Yeni ve farklı bir ürün denemek istiyorsanız bunu 6 kala yapmanızda fayda var. Son 1 ay böyle bir denemeye girerseniz ürünün gösterebileceği herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için mutlaka alıştığınız ve her zaman kullandığınız cilt bakım ürünlerini tercih edin.
  • Cilt temizliği bakımın ilk şartıdır. Düğün hazırlığı süreci boyunca cilt temizliğinize özen göstermelisiniz. Düzenli olarak cilt temizliğinizi yaptığınızda gözenekleriniz temizlenir ve siyah noktalarınız azalır.
  • Eğer profesyonel bir cilt temizliği ya da siyah nokta temizliği yaptırmak istiyorsanız bunu yine düğünden 1 ay önce yaptırmanızda fayda var. Oluşabilecek herhangi bir kızarıklık moralinizi bozabilir.
  • Hazırlık sürecinde düzenli olarak haftada bir maske uygulayabilirsiniz. Cildin canlı ve parlak olmasını sağlayacak bu maskeler düğün gününe kadar oldukça işe yarayacaktır.
  • Peeling, cilt bakım rutininizde mutlaka yer alması gereken bir uygulamadır. Cildinizin pürüzsüz olması için mutlaka ölü derilerden arınması gerekir. Bunun en iyi yolu da peeling yapmaktır. Dilerseniz peeling maskeleri ile dilerseniz de evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle bu bakımı sağlayabilirsiniz.
  • Düğün gününüzden birkaç gün önce dudak peelingi yapmanızda fayda var. Dudağınızdaki ölü derilerin gitmesi ve pürüzsüz görünmesi rujunuzun iyi görünmesi için önem taşıyor.
  • Elbette vücut peelingi de bu bakım rutinleri arasında önem taşıyor.
  • Düğün hazırlığı boyunca ve düğün günü mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Nemli bir cilt sağlıklı ve de parlak görünür.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir