Cilt Bakımı

Cildinizi Canlandıracak ve Gençleştirecek 5 Bal Maskesi Tarifi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Doğal ürünlerle yapılan maskeler, pek çok kozmetik üründen çok daha faydalı olabiliyor. Evinizde her zaman bulunan besinlerin harika birer cilt maskesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu malzemeler arasında en faydalı olanı hiç kuşkusuz ki bal. Balın en önemli özelliği ise nemlendirmesi, canlılık katması ve cildi parlaklaştırmasıdır.

Cildinize Güzellik Katacak Bal Maskesi Tarifleri

Bal ile birçok farklı maskeler yaparak çeşitli cilt sorunlarına karşı koyabilirsiniz. İşte cildiniz için son derece yararlı ve kolay bal maskesi tarifleri

1) Solgun Ciltler İçin Muz ve Bal Maskesi

bal ve muz ile maske tarifi

Cildinizin solgun göründüğünü düşünüyorsanız canlılık katmak için 1 muzu ezip 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı göz çevresi dışında yüzünüzün her yerine ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Muz ve balın etkisi ile cildiniz anında canlı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

2) Cilt Sıkılaştırıcı Bal Maskesi Tarifi

yumurta sarısı ve bal ile maske tarifi

Cildinizin daha sıkı görünmesini istiyorsanız 1 yemek kaşığı balı, 1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı tereyağı ile karıştırın. Bu krem kıvamını alan karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra iyice durulayın. Bu maskesi düzenli uyguladığınızda cildinizin çok daha sıkı ve gergin göründüğünmeye başladığını göreceksiniz.

3) Cildi Gençleştirici Bal Maskesi Tarifi

bal ile cilt bakım maskesi

Cildinizi gençleştirmek için ise 2 yemek kaşığı balı, 2 yemek kaşığı pirinç unu ile karıştırın. Daha sonra çırpıp köpürttüğünüz yumurta akını bu karışıma ekleyin. Yüzünüze sürdükten 10 dakika sonra yıkayın. Bu maske ile cildiniz hiç olmadığı kadar canlı, parlak ve genç görünecektir. Ancak düzenli yaptığınız takdirde iyi sonuçlar alabilirsiniz.

4) Saç Bakımı İçin Bal Maskesi Tarifi

limon ve mal maskesi

Bal sadece cilde iyi gelmekle kalmaz saçlar içinde oldukça faydalıdır. Şimdi anlatacağım maske ile hem saç bakımınızı yapacak hem de saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaksınız. Saçlarınızın canlı ve parlak olması için uygulayacağımız bu maskeyi 2 yemek kaşığı balı bir limonun suyu ile karıştırırak yapıyoruz. Sonrasında kuru saçlarınıza maskeyi uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Maskeyi haftada bir uygulayarak parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

5) Ellerinizi Bal Maskesi ile Yumuşatın

zeytinyağı ve bal ile maske

Ellerinizin yumuşacık olması için bir yemek kaşığı balı zeytinyağı ile karıştırın ve bu karışım ile ellerinizi ovun. 10 dakika beklettikten sonra ellerinizi yıkadığınızda yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Bu tür maskeler bir kere uygulandığında mucizevi sonuçlar doğurmaz (İlk maske dışında 🙂 1. maske gerçekten gözle görülür bir canlılık katıyor). Cildiniz ya da saçlarınız için en iyi sonucu alabilmek için bu maskeleri düzenli uygulamalı ve istikrarlı bir şekilde devam etmelisiniz. 1 aylık sürenin sonunda gerçekten başarılı sonuçlara ulaştığınızı görebilir ve maskenin yararlarından da faydalanabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir