Cilt Bakımı

Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz aylarında, birçok kadının en büyük sorunu koltuk altı kararmalarıdır. Yazın daha açık giyim tercih edildiği için çok daha fazla göze çarpar. Koltuk altındaki kararmaların ana sebebi, koltuk altınızın havasız kalmasıdır. Hava alamayan bu kısımdaki ciltte bir süre sonra koyulaşmalar meydana gelir. Bunun yanı sıra kararmaların diğer sebepleri sıcak ağda uygulaması, tıraş etmek, kalitesiz deodorant gibi nedenlerdir. Tüm bunlar sonunda koltuk altınız dikkat çekici ölçüde kararabilir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Giderilir

koltuk altı kararmaları için maske

Koltuk altındaki kadar yoğun olmasa da aynı durum bikini bölgesinde ve bıyık bölgesinde de yaşanabiliyor. Peki bu kararmaları yok etmek için ne yapmak gerekir? İşte vücutta ve koltuk altında oluşan kararmaları yok etmek için yapabileceğiniz yöntemler.

Koltuk Altı Kararması İçin Maske

1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı koltuk altlarınıza iyice yedirin ve 15 dakika bekletin. Sürdüğünüz kür bir süre sonraya kuruyacaktır. Ilık su yardımıyla ovalayarak koltuk altınızdan temizleyin. Limon suyu ya da bebek pudrası kullanarak da temizleyebilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Maske

Bir diğer maske tarifi ise şu şekilde; 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı elma suyu ve 1 çay kaşığı limon suyunu bir kabın içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı koltuk altlarınıza uygulayın ve kurumasını bekleyin. Bu süre içerisinde koltuk altınızı kapatmamaya özen gösterin. Mümkünse hava alsın. Kuruduktan sonra su yardımıyla temizleyin ve daha sonra bebek pudrası sürün. Limonun renk açıcı özelliği ile kararmalar zamanla yok olacaktır.

Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifi

koltuk altı kararmasını giderici maskeler

Limonun suyunu sıkın, içerisinde birkaç tutam zerdeçal, bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı yoğurt katın. Elde ettiğiniz karışımı koltuk altlarınıza uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Daha sonra durulayın. Her maskeden sonra bebek pudrası uygulamayı da ihmal etmeyin.

Koltuk Altı Kararmalarını Giderici Pratik Yöntem

Eğer maskeleri hazırlamak sizin için vakit alan bir süreçse daha pratik yöntemlerle kararmaların önüne geçebilirsiniz. Bir limonu ikiye bölün ve koltuk altınızı limon ile ovun. Bunu her banyodan önce tekrarlayabilirsiniz. Ancak limonun cildi kurutucu etkisi vardır. Bunun için banyo sonrası koltuk atlarınıza nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir